VIDEO Sagan vie, čo bude dôležité v ďalších etapách: Zdolať Gaviriu bude možné asi iba takto!

Peter Sagan si aj po štvrtej etape Tour udržal zelený dres
Peter Sagan si aj po štvrtej etape Tour udržal zelený dres

SARZEAU - Slovenský cyklista Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) obsadil druhé miesto v utorkovej 4. etape Tour de France, ktorá viedla z La Baule a po 195 km vyvrcholila v Sarzeau na severozápade krajiny v Bretónsku pri pobreží Atlantiku. V očakávanom šprintérskom závere Sagan tesne nestačil na Kolumbijčana Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors), ktorý si pripísal druhý etapový triumf na tohtoročnej "Starej dáme".

Peter Sagan po dvadsiaty raz v kariére skončil druhý v etape na TdF, celkovo má na konte už 38 pódiových umiestnení (9-20-9). V celej histórii TdF majú viac druhých miest ako Sagan na konte len Nemec Erik Zabel (22) a Ír Sean Kelly (21).

"Správne načasovanie bolo dnes veľmi dôležité. Ak by som bol na zadnom kolese Andrého Greipela, keď začal šprintovať, možno by bol výsledok odlišný. Ale aj tak to bolo dobré na to, že to bolo náročné. Boli sme príliš zaneprázdnení stíhaním jazdcov v úniku. Zdolať Gaviriu bude možné asi iba po nejakej jeho chybe Alebo si počkáme na nejaké ďalšie stúpania," uviedol Peter Sagan na webe letour.fr.

Neskôr na stránke svojho zamestnávateľa bora-hansgrohe.com dodal: "Provivietor bol dnes dôležitý faktor, v závere boli rozhodujúce správna pozícia a načasovanie. Som rád, že som si udržal zelený dres. Dnešný únik bol veľmi silný, jazdci v ňom odviedli výbornú robotu. Neťahali sme dnes s výnimkou záverečných kilometrov, nechali sme na to na iných. Cesta do Paríža a za zeleným dresom bude ešte dlhá. Dôležité bude naďalej sa vyhýbať problémom, najmä pádom v záverečných kilometroch."


Tagy: Peter Sagan Fernando Gaviria

Zdroj:
SITA, TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong

DISKUSIA