Ohlasy po prvom semifinálovom boji: Francúzi zavraždili belgický futbal!

Samuel Umtiti a jeho víťazná radosť so spoluhráčmi
Samuel Umtiti a jeho víťazná radosť so spoluhráčmi

PETROHRAD - Francúzski futbalisti sa prebojovali do finále majstrovstiev sveta v Rusku, v utorok v Petrohrade zdolali Belgičanov 1:0. O víťazný gól sa postaral v druhom polčase Samuel Umtiti - stopér FC Barcelona v 51. min zužitkoval rohový kop Antoina Griezmanna a poslal "galského kohúta" do finále.

Ohlasy médií na prvé semifinále XXI. majstrovstiev sveta vo futbale Francúzsko - Belgicko (1:0), ktoré sa hralo v ruskom Petrohrade:

L´Equipe (Fr.): "S hlavami vo hviezdach! Nezastaviteľní! Les Bleus sú vo finále po jednom góle a kontrolovanom druhom polčase proti Belgičanom. Tí však pripravili ťažké časy Francúzom. V tvrdom boji však mala posledné slovo francúzska obrana. Hazard bol miestami nezastaviteľný, ale Lukaku zovretý v kliešťach neexistoval."

Libération (Fr.): "Už sa nevieme dočkať nedele!"

La Parisien (Fr.): "Sme vo finále! Po 96 minútach ľúteho boja stačil jeden gól Umititiho po rohovom kope. Semifinále s Belgickom však bolo hodné oveľa viac ako tento víťazný gól."

Midi Libre (Fr.): "FormidaBleus čiže Impozantní Le Bleus."

Le Monde (Fr.): "Na brehu Nevy monštruózni Les Bleus do svojho tretieho finále. V nedeľu sa Francúzi pokúsia pridať na svoj dres druhú hviezdičku. Na konci zápasu Kylian Mbappé a spol. dlho ležali na trávniku grandiózneho štadióna Krestovskij, ako keby nechceli uveriť tomu, čo sa stalo."

Sporza (Belg.): "Francúzi si nás uvarili a vzali nám sen o titule majstra sveta. Ten európsky o dva roky je však pre týchto Rode Duivels reálny."

Le Soir (Belg.): "Červení diabli, boli ste tak blízko, aby ste zmenili svoj futbalový osud. Nabudúce to už musí vyjsť."

Het Laatste Nieuws (Belg.): "Och, ako to len bolí! Červení diabli nevyužili ďalšiu šancu na vstup do histórie a v sobotu si zahrajú o 3. miesto."

Kicker (Nem.): "Diablov zničil diabolský chlapík Lloris! Francúzsko do finále. Chceli tam po prvý raz v histórii aj Belgičania, ale buď stroskotali na lišiakovi Llorisovi alebo ich ofenzíva nebola dostatočne precízna."

Daily Mail (Angl.): "Les Beautiful Game! Francúzi už sú vo finále. Pridajú sa k nim v nedeľu aj Angličania?"

Sport-Express (Rus.): "Francúzi zavraždili belgický futbal. Zaslúžia si postup do finále, lebo zdolali najlepšie mužstvo tohto svetového šampionátu. Sú atletickí, disciplinovaní a takticky gramotní a v tom všetkom sú najlepší. Poradili si s hravou Argentínou s Messim, s uruguajským guru Tabárezom a teraz aj s miláčikmi publika Belgičanmi. Tí odchádzajú bez ďalšieho veľkého víťazstva, ktoré by si tím s toľkým talentom tak zaslúžil. Avšak, ak by sa všetko meralo iba podľa talentu, zakaždým by vyhrala Brazília a potom by sme sa všetci hrozne nudili."

Sport (ČR): "Rozdiel bol iba v centimetroch, vravia Belgičania. Finále musíme vyhrať, tvrdí francúzsky tréner."


Tagy: Belgicko Francúzsko

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Thanassis Stavrakis

DISKUSIA