Vylihovanie na pláži vás nebaví? Skúste adrenalínovú dovolenku v krásnej slovenskej prírode

Aký je váš ideálny oddych? Pokiaľ nie ste typ, ktorý rád leňoší, ale dovolenku čí víkend trávi radšej aktívne a ak je to možné, tak aj trochu dobrodružne a adrenalínovo, určite by ste mali zamieriť na Liptov. Tento región ponúka adrenalínovú zábavu pre malých aj veľkých dobrodruhov - na vode, v skalách či vo vzduchu.

1. Lietanie v aerodynamickom tuneli

Nemusíte skákať padákom, ak chcete zažiť jedinečný pocit voľného pádu. V Hurricane Factory v Liptovskom Mikuláši si môžete zalietať pod dohľadom inštruktora vo veternom tuneli. Presklenný tunel má priemer 4,3 metra a je vysoký 14 metrov. Zažijete pocit, aké je to lietať, keď okolo vás fúka vietor s rýchlosťou do 270 km/h. Nepotrebujete absolvovať žiadne fyzické prípravy ani mať skúsenosti, inštruktor vás na všetko pripraví a vy sa necháte unášať vzduchom. Zážitok môžu absolvovať aj deti od piatich rokov.

2. Bike park

Ak ste nadšencom horskej cyklistiky, no väčšina cestičiek vás už nudí, navštívte Bike park na Malinô Brde. Miestny Bike park ponúka desať trailov pre zjazd na horských bicykloch, ktoré sú odstupňované podľa náročnosti. Najťažšia downhillová zjazdovka je dlhá 2,2 km a jej výškový rozdiel je asi 400 m. Súčasťou parku sú aj úseky pre jazdu na terénnych kolobežkách, pričom bicykle aj kolobežky vám personál parku vyvezie na kabínkovej lanovke, môžete si ich požičať aj priamo na mieste. Na kolobežkách si môžete vyskúšať dva typy trás - asfaltovú pre deti a začiatočníkov alebo náročnejšiu pre odvážnych. Rovnaké trasy môžete prejsť aj na horských kárach.

3. Zábava na lanách

Najdlhšiu jazdu na lane na Slovensku môžete absolvovať tiež na Malinô Brde. Necháte sa zapnúť na lano a ponad vodnú nádrž Hrabovo doslova preletíte vďaka atrakcii zvanej zipline. Ak by sa vám málilo, môžete sa potrápiť na lanovej dráhe v parku Tarzania. Pod dohľadom inštruktorov môžete liezť a zlaňovať náročnejšiu čiernu a červenú či ľahšiu modrú trasu. Lanovú dráhu si môžu vyskúšať aj deti nad 150 cm, pre ktoré je pripravená detská trasa.

4. Skalolezectvo

Liptov je tiež rajom skalolezcov. Nájdete tu množstvo miest vhodných pre začiatočníkov, ale aj pokročilejších. Vyhľadávanou lokalitou sú vápencové skaly v Demänovskej alebo v Jánskej doline. U skalolezcov je obľúbený napríklad aj skalný útvar na vrchu Mních neďaleko od obce Lisková pri Ružomberku. Nájdete tam 23 ciest rôznej obtiažnosti s kolmými skalami s prevismi vysokými až 25 m. Ak nemáte s lezením po skalách skúsenosti, no radi by ste si to vyskúšali, môžete si objednať trojhodinový kurz, v rámci ktorého dostanete kompletnú výstroj a školeného inštruktora.

5. Zábava či relax na vode

Či už si dáte do tela na bicykli, na túre alebo na jednom zo spomínaných adrenalínových zážitkov, telo aj hlavu si najlepšie zrelaxujete v príjemnom bazéne. Vo Vodnom svete rezortu Gothal v Liptovskej Osade si prídu na svoje tí, ktorí si radi zaplávajú zopár dĺžok bazéna, ale aj takí, ktorí sa radšej nechajú hýčkať bublinkami a vodou s príjemnou teplotou. Vodný svet v Gothale ponúka plavecký bazén, relaxačný bazén s teplotou vody 35 °C a v detskom bazéne s atrakciami sa určite do sýtosti vyšantia vaše deti.

Krásna príroda, výnimočné tradície, bohatá história a množstvo možností oddychu vás určite presvedčia o tom, že región Liptov môže byť tým pravým miestom pre vašu dovolenku či víkend. Všetky spomínané atribúty sa snúbia v rezorte Gothal v Liptovskej Osade, kde si do sýtosti môžete vychutnávať prírodu, oddych, šport, chutné jedlo aj príjemný komfort ubytovacích zariadení.


Zdroj:
PR článok
Foto:
gothal

DISKUSIA