Takto som to cítil, prosím o pochopenie... Prečítajte si Ronaldov list na rozlúčku

Cristiano Ronaldo a jeho víťazné oslavy
Cristiano Ronaldo a jeho víťazné oslavy

MADRID - Portugalský futbalový útočník Cristiano Ronaldo krátko po spečatení prestupu zo španielskeho Realu Madrid do talianskeho Juventusu Turín uverejnil prostredníctvom oficiálnej stránky "bieleho baletu" list na rozlúčku. Ako je známe, 33-ročný najlepší svetový futbalista ostatných rokov bude v ďalších sezónach hrávať pod Alpami v drese turínskej "starej dámy", s ktorou sa dohodol na kontrakte do 30. júna 2022.

Rodák z Madeiry strelil práve svojmu novému zamestnávateľovi azda svoj najpamätnejší gól, keď vo štvrťfinále Ligy majstrov 2017/2018 efektnými "nožničkami" prekonal dlhoročného gólmana Juventusu Gianluigiho Buffona. Od turínskych fanúšikov sa vtedy dočkal ovácií postojačky.

"Roky, ktoré som strávil v Reale Madrid a v tomto meste, boli možno najšťastnejšie v mojom živote. Tomuto klubu, týmto fanúšikom a tomuto mestu vďačím za veľa. Ďakujem za láskavosť a náklonnosť, ktorej sa mi dostalo. Som však presvedčený, že nastal čas začať novú etapu môjho života, a preto som požiadal klub, aby mi umožnil prestúpiť. Takto som to cítil a chcel by som požiadať všetkých, zvlášť fanúšikov, o pochopenie," uvádza v liste CR7.

"Prežil som tu absolútne úžasné obdobie, deväť unikátnych rokov. Bolo to vzrušujúce obdobie plné úspechov, ale nikdy nezabudnem, ako som si tu užíval futbal. V tíme som stretol mnoho úžasných spoluhráčov a zažil som priazeň neuveriteľnej fanúšikovskej základne Realu Madrid. Spoločne sme trikrát po sebe ovládli Ligu majstrov a dovedna sme v nej triumfovali štyrikrát v priebehu piatich sezón. Taktiež som hrdý na to, že som počas pôsobenia v Madrid 4-krát získal Zlatú loptu a 3-krát Zlatú kopačku. Všetko počas môjho pôsobenia v tomto klube bolo skvelé a výnimočné," doplnil Cristiano Ronaldo.

Kapitán majstrov Európy 2016 je najlepší strelec klubovej histórie a v drese Realu vyhral dovedna 15 trofejí. V mužstve "Los Blancos" strávil deväť sezón, počas ktorých nastrieľal 451 gólov v 438 dueloch. "Real Madrid si získal moje srdce aj srdcia členov mojej rodiny, a preto sa chcem teraz viac než kedykoľvek predtým poďakovať: klubu, prezidentovi, riaditeľom, spoluhráčom, trénerom, lekárom, fyzioterapeutom a ďalším zamestnancom, ktorí sa vždy starali o každučký detail a o to, aby všetko fungovalo, ako má. Chcem sa poďakovať aj všetkým fanúšikom a celému španielskemu futbalu. V priebehu deviatich rokov som mal možnosť hrať proti niektorým vynikajúcim futbalistom, k všetkým prechovávam veľký rešpekt a uznanie. Napriek tomu, že odchádzam z Realu Madrid a bez ohľadu na to, kde budem, naďalej budem cítiť oddanosť k tomuto dresu, odznaku a Štadiónu Santiaga Bernabéua. Ešte raz ďakujem všetkým a na záver pripájam rovnaký pozdrav, aký som vyslovil presne pred deviatimi rokmi, keď som prvýkrát vstúpil na náš štadión: Hala Madrid!" zakončil Cristiano Ronaldo.


Tagy: Cristiano Ronaldo Real Madrid

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Matthias Schrader

DISKUSIA