Tour de France si vyžiadala svoju daň: Kruté pády odpísali dve veľké mená!

Axel Domont po páde
Axel Domont po páde

PARÍŽ - Francúzsky cyklista Axel Domont z tímu AG2R La Mondiale nebude môcť pokračovať v pretekoch na tohtoročnej "starej dáme". Dôvodom sú početné zranenia, ktoré si spôsobil pri páde v záverečných kilometroch štvrtej etapy s cieľom v Sarzeau.

Podľa vyjadrení lekárov utrpel Domont zlomeninu pravej kľúčnej kosti a poranenia hlavy, vylúčili však zlomeninu lebky. Dvadsaťsedemročný Francúz bol jedným z domestikov tímu, na ktorého sa mal v horských etapách spoliehať líder tímu Romain Bardet. "Axel je cenným členom tímu, jeho koniec v pretekoch je pre nás veľkou stratou," uviedol manažér francúzskeho tímu Vincent Lavenu.

Rovnaký osud postihol aj Tiesja Benoota zo zoskupenia Lotto Soudal. Dvadsaťštyriročný Belgičan síce dokončil utorňajšiu štvrtú etapu,avšak okamžite zamieril k lekárom, ktorí mu museli zašiť rany na tvári viacerými stehmi. Okrem toho mu diagnostikovali druhostupňové vykĺbenie ramena. Podľa videa, ktoré na sociálnej sieti zverejnil samotný tím, by nebolo zodpovedné, ak by Tiesj pokračoval v pretekoch. "Samozrejme Tour de France sú preteky, v ktorých chcete vždy pokračovať, pokiaľ to dovoľujú okolnosti. Momentálne si však nedokážem ani sám obliecť dres, neviem ako by som zvládol viac ako 200 kilometrov na cestách v najnáročnejších pretekoch sezóny," skonštatoval samotný Benoot.


Tagy: Tiesj Benoot Vincent Lavenu Axel Domont

Zdroj:
SITA
Foto:
cyclingnews.com

DISKUSIA