VIDEO Surový o odchode trénera Országha: Mužstvo nestratí hlad po úspechoch!

Tomáš Surový
Tomáš Surový

ŠAMORÍN - Na letnom hokejovom kempe Tipsport Ligy sa mohlo 60 zúčastnených detí stretnúť s hokejovými hviezdami, medzi ktorými nechýbal ani Tomáš Surový. Kapitán Banskej Bystrice zažíva v tomto tradičnom slovenskom klube vydarené obdobie, ale nová sezóna prinesie viaceré výzvy. Zaujímavé bude sledovať súboje s novými dvomi maďarskými klubmi, ktoré rozšíria Tipsport Ligu. Bystrica bude musieť túto výzvu zvládnuť s novým trénerom, keďže starý lodivod Vladimír Országh odišiel do KHL do Slovana Bratislava.

36-ročný útočník Tomáš Surový musel ísť po konci starej sezóny pod skalpel kvôli problémovému kolenu. Rehabilitácia však prebieha rýchlejšie ako sa očakávalo, takže jeho štart do novej sezóny nebude ohrozený. Už v týchto dňoch dobieha zameškané a teší sa spoločné tréningy s tímom. "Ešte tri týždne po operácii som rehabilitoval a oddychoval. Momentálne pokračujem v príprave a trénujem, aby som dobehol to, čo som zameškal. 23. júla sa stretávame s mužstvom, kde by som sa už rád pripravoval s ostatnými," povedal Surový.

Banská Bystrica to bude mať v novej sezóne extrémne náročné. Keďže získala majstrovský titul a posledné roky patrí k špičke, očakávania sú veľké. S novými nástrahami sa však bude musieť popasovať s novým trénerom, ktorý bude musieť zaplniť miesto po Vladimírovi Országhovi: "Posledné roky sme boli dosť úspešní. Po niečom takom môže prísť uspokojenie či stratenie drajvu, preto je dobré, že príde nový tréner, ktorý bude chcieť niečo s mužstvom spraviť. Príde vo vhodnej chvíli, aby mužstvo nestratilo hlad po úspechoch."


Tagy: Tomáš Surový HC ’05 iClinic Banská Bystrica

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
sportky - Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: M. Bublavý

DISKUSIA