Sklamaný Shearer uznal kvalitu Chorvátov: Nenašli sme odpoveď na génia Luku Modriča

Luka Modrič a jeho oslavné gesto
Luka Modrič a jeho oslavné gesto

MOSKVA - Niekdajší anglický futbalový reprezentant Alan Shearer bol pred stredajším semifinálovým zápasom jeho krajanov s Chorvátmi (1:2 po predĺžení) na XXI. majstrovstvách sveta optimista a sebavedomo už videl "Albión" po dlhých 52 rokoch vo finále "mundialu".

"Chorváti sú znepokojení z našich štandardiek a rohových kopov. Nevidím dôvod, prečo by sme sa mali báť. Samozrejme, súper má skvelých technických hráčov ako Luka Modrič a Ivan Rakitič, ale tí vo štvrťfinálovom predĺžení proti Rusom pôsobili ako mŕtvoly. Musíme rešpektovať ich kvalitu, ale som si istý, že naši hráči sa Chorvátov nezľaknú," uviedol Shearer pred stretnutím pre BBC Sport.

Po tom, ako "vatreni" v stredu v moskovských Lužnikách ukončili anglické finálové sny, neskrýval rozčarovanie. "Som sklamaný, ale zároveň aj veľmi spokojný s vystúpením Anglicka na týchto MS. Naši hráči prekonali očakávania a mali by sme im zablahoželať. Všetci Southgatovi muži sú hrdinovia a nemajú sa za čo hanbiť. Nenašli sme odpoveď na chorvátskeho génia Luku Modriča. Je to hráč turnaja. Sme mladé mužstvo a náš čas môže prísť na MS 2022 v Katare. Mrzí ma, že sme neurobili posledný krok smerom k finále, ale pre všetkých to bola skvelá skúsenosť. Gary Lineker by vám možno povedal, že zápas o 3. miesto je strata času, ale dúfam, že naši chlapci ešte zdvihnú hlavy a prinesú domov bronzové medaily," skonštatoval pre The Sun 47-ročný Shearer, ktorý sa s anglickým reprezentačným tímom prebojoval najďalej na domácich ME 1996 - taktiež do semifinále.


Tagy: Anglicko Luka Modrič Chorvátsko Alan Shearer

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan

DISKUSIA