VIDEO Stanleyho pohár si užili v Česku: Vrána sa vo víťaznom opojení nechal tetovať

Michal Kempný predstavil v Česku Stanley cup
Michal Kempný predstavil v Česku Stanley cup

PRAHA - Českí hokejisti Michal Kempný a Jakub Vrána si užili oslavy zisku Stanleyho pohára v rodných mestách. Cennú trofej prevzali od ruského spoluhráča Alexa Ovečkina.

Kempný najskôr v utorok ukázal pohár fanúšikom v Brne na zimnom štadióne Komety, odkiaľ putoval do Hodonína, rodného mesta českého obrancu. V stredu si ho potom prevzal útočník Jakub Vrána. Dvadsaťdvaročný krídelník sa o pohár podelil s fanúšikmi na akcii v pražských Letňanoch, ale navštívil s ním aj cintorín, kde je pochovaná jeho stará mama. Tá zomrela pred začiatkom tohtoročného play-off.

Vrána zaujal aj novým tetovaním, ktoré zdobí jeho predlaktie. Je na ňom Stanleyho pohár a český útočník jeho vznik vysvetlil takto: "Bolo to v rámci osláv. T.J. Oshie zavelil, že sa ideme dať tetovať a ja som už mal nejakú tú kvapku v krvi," uviedol pre portál idnes.cz.

Uplynulý víkend si pohár užíval v Rusku Alex Ovečkin, kde ho ukázal na niekoľkých akciách. Večer si ho už užil v uzavretej spoločnosti v nočnom klube, pričom ho naplnil čiernym kaviárom. Cennú trofej mal ruský kanonier k dispozícii ešte v sobotu, počas dňa sa s ním mohli odfotiť fanúšikovia vo futbalovej fanzóne, kde sledovali zápas štvrťfinále MS medzi Ruskom a Chorvátskom. Neskôr sa s ním Ovečkin poprechádzal aj medzi davom turistov na Červenom námestí.


Tagy: Washington Capitals Jakub Vrána Alex Ovečkin Michal Kempný

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR
Foto:
youtube

DISKUSIA