Dvaja hokejoví giganti v priamom súboji: Winter Classic už má svoje logo

Logo Winter Classic
Logo Winter Classic

NOTRE DAME - Tímy zo zámorskej NHL Chicago Blackhawks a Boston Bruins, účastníci budúcoročného zápasu pod holým nebom Winter Classic 2019, zverejnili logo tohto podujatia. Logu Winter Classic 2019 dominuje zelený trojlístok, ktorý odkazuje na tím Notre Dame Fighting Irish, na ktorého štadióne sa stretnutie uskutoční a tiež na silné írske komunity v oboch mestách.

Trojlístok je na niektorých miestach pokrytý námrazou a v jeho hornej časti sa nachádza logo NHL. Pod trojlístkom je stuha s názvom dejiska Winter Classic 2019, čiže Notre Dame Stadium a na trojlístku sa okrem nápisu Winter Classic nachádza aj meno sponzora, spoločnosti Bridgestone. "Logo Winter Classic 2019 oslavuje prvý zápas pod holým nebom, ktorý sa uskutoční na ikonickom Notre Dame Stadium. Nápisy na logu sú napísané kurzívnym typom písma, ktorý je známym prvkom, keďže sa objavil už na predchádzajúcich logách," uvádza sa v stanovisku NHL.

Winter Classic 2019 sa uskutoční 1. januára na futbalovom štadióne Notre Dame Stadium, domovskom stánku tamojšieho univerzitného tímu amerického futbalu Notre Dame Fighting Irish. Blackhawks si zahrajú vo svojom štvrtom Winter Classic (predchádzajúce účasti: 2009, 2015, 2017) a pre Bruins pôjde o tretie Winter Classic (2014 a 2016). V Bostone momentálne pôsobia štyria Slováci so šancou na prvý tím, obranca Zdeno Chára, brankár Jaroslav Halák a útočníci Peter Cehlárik s Martinom Bakošom. Za "čiernych jastrabov" si v uplynulom ročníku zahrali dvaja slovenskí hokejisti, Tomáš Jurčo (momentálne bez angažmánu) a Richard Pánik (Blackhawks ho vymenili do Arizony), pričom Chicagu ešte stále patrí kontrakt Mariána Hossu, ktorý oznámil, že sa na súťažný ľad už nevráti.


Tagy: Boston Bruins Chicago Blackhawks

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
sportsnet.ca

DISKUSIA