Štartuje boj o Slovenský pohár: O Slovnaft Cup bude bojovať 236 klubov

Hráči ŠK Slovan Bratislava s trofejou pre víťaza Slovenského pohára Slovnaft Cup 2017/2018
Hráči ŠK Slovan Bratislava s trofejou pre víťaza Slovenského pohára Slovnaft Cup 2017/2018

BRATISLAVA - O futbalový Slovnaft Cup bude v sezóne 2018/2019 bojovať rekordných 236 klubov. Ako referuje oficiálny web Slovenského futbalového zväzu (SFZ), do jubilejného 50.ročníka domácej pohárovej súťaže sa prihlásilo dovedna 239 tímov, tri si to napokon rozmysleli. Organizátori museli pristúpiť k tomu, že štrnásť celkov absolvuje už predkolo. Dva súboje predkola v regióne východ sa uskutočnia už v nedeľu 15. júla, Kurima nastúpi proti Stropkovu a Dubinné proti Raslaviciam. Päť duelov v bratislavskom regióne odohrá súboje predkola o týždeň neskôr v nedeľu 22. júla.

Väčšina účastníkov vstúpi do súťaže v regionálnom 1. kole, ktoré je naplánované na záver júla. Až v druhom kole pribudnú účastníci najvyššej súťaže Fortuna ligy aj II. ligy, ktorí budú nasadení a nebude sa na nich vzťahovať regionálne zadelenie a bez výnimky sa predstavia u súperov z nižších súťaží. V jeseni 2018 by mali kluby odohrať dovedna päť pohárových kôl. V jari 2019 príde na rad jednozápasové štvrťfinále, v semifinále sa bude hrať na odvety a finále sa uskutoční v stredu 1. mája 2019 v Bratislave.

Víťaz súťaže sa stane držiteľom putovného pohára, do trvalého vlastníctva získa pohár, dostane finančnú odmenu a zároveň má právo reprezentovať Slovensko v Európskej lige 2019/2020.


Tagy: SFZ Slovnaft Cup

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/Martin Medňanský

DISKUSIA