Legendárny van Basten poslal Neymarovi odkaz: Ak filmujete tak často, nepomôže vám to!

Zvíjajúci sa Neymar na trávniku
Zvíjajúci sa Neymar na trávniku

MOSKVA - Technický riaditeľ Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Marco van Basten skritizoval brazílskeho útočníka Neymara za jeho teatrálne prejavy v zápasoch na svetovom šampionáte v Rusku. Podľa trojnásobného víťaza Zlatej lopty nie je časté padanie na trávnik a simulovanie dobrým prístupom.

Päťdesiattriročný Holanďan si myslí, že Neymar svojim konaním škodí nielen sebe, ale aj celému tímu. "Ak filmujete tak často, určite pochopíte, že vám to nepomôže. Osobne si myslím, že aj on sám dobre rozumie tejto situácii," povedal van Basten v rozhovore po brífingu FIFA, ktorého hlavou témou bola analýza taktickej pripravenosti a technickej vybavenosti hráčov a tímov na prebiehajúcich majstrovstvách sveta.

Švajčiarski novinári spočítali, že Neymar strávil v priebehu šampionátu viac ako štrnásť minút ležaním alebo posedávaním na trávniku. Na internete sa dokonca objavilo video, na ktorom tréner mladých futbalistov kričí Brazílčanovo meno a oni na tento pokyn reagujú predstieraním zranenia. "Rozosmieva ľudí a to je pozitívna vec. Vždy je pekné, ak sa do zápasov dostane aj kúsok humoru," zhodnotil Marco van Basten.


Tagy: Neymar Marco van Basten

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP - Andre Penner; Video: youtube.com

DISKUSIA