Na muške ho mali svetové futbalové veličiny: On šokoval a ide k nováčikovi Premier League!

Jean Michael Seri
Jean Michael Seri

LONDÝN - Anglický futbalový klub FC Fulham skompletizoval prestup reprezentanta Pobrežia Slovoviny Jeana Michaela Seriho z francúzskeho tímu OGC Nice. Dvadsaťšesťročný stredopoliar podpísal so staronovým účastníkom Premier League zmluvu do júla 2022. Spolu s ním mieri na Britské ostrovy aj francúzsky obranca Maxime Le Marchand. "Chalupári" mali za túto dvojicu zaplatiť približne 35 miliónov eur.

Seri strávil uplynulé tri sezóny vo francúzskej najvyššej súťaži, kde nastupoval za Nice. V ostatnom ročníku absolvoval 31 ligových zápasov, v ktorých strelil dva góly a na ďalších sedem prihral. Okrem toho nastúpil aj v dueloch Európskej ligy, Francúzskeho pohára či Francúzskeho ligového pohára, no v nich neskóroval. V drese národného tímu hráva od septembra 2015 a v 18 dueloch si pripísal jeden presný zásah.

"Bol to dlhý deň, ale som rád, že sme sa dokázali dohodnúť na prestupe. Teraz som pripravený na to, aby som sa lepšie spoznal so spoluhráčmi, trénerom aj realizačným tímom. Som šťastný, že tu môžem byť. Začína sa pre mňa nové dobrodružstvo a ja dúfam, že všetko pôjde podľa plánu," vyjadril sa pre oficiálny web Fulhamu rodák z mesta Grand-Béréby.

Súčasťou dohody medzi londýnskym tímom a Nice je aj príchod dvadsaťosemročného obrancu Maxima Le Marchanda. Ostrieľaný stopér sa prepracoval v minulej sezóne do základnej zostavy klubu z Azúrového pobrežia a v 28 ligových štartoch si pripísal tri gólové asistencie.


Tagy: Fulham FC Jean Michael Seri Maxime Le Marchand

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
SITA
Foto:
Twitter/Bet365; Twitter/Premier League

DISKUSIA