Winnipeg si poistil služby strojcu úspechu: Tento obchod ich bude stáť nemalé peniaze

Connor Hellebuyck, brankárska hviezda vo výrobe
Connor Hellebuyck, brankárska hviezda vo výrobe

WINNIPEG - Hokejový brankár Connor Hellebuyck podpísal šesťročný kontrakt s tímom zámorskej NHL Winnipeg Jets. Celková hodnota zmluvy je 37 miliónov amerických dolárov, priemerný ročný plat je tak 6,1 milióna dolárov.

Dvadsaťpäťročný Američan pôsobil v tíme "stíhačiek" aj v predchádzajúcich troch sezónach. Podpisom novej zmluvy sa stal šiestym najlepšie zarábajúcim brankárom v NHL. Informoval o tom portál tsn.ca.

Hellebuycka nominovali za jeho výborné výkony po sezóne 2017/2018 spolu s Pekkom Rinnem (Nashville Predators) a Andrejom Vasilevskim (Tampa Bay Lightning) na zisk Vezinovej trofeje pre najlepšieho brankára NHL. Prestížnu cenu napokon získal Rinne.​

Opora bránkoviska Jets sa v minulej sezóne postavila do brány v 67 zápasoch (doterajšia maximum) a stanovila rekord v počte vychytaných víťazstiev (44), čistých kont (6) a úspešnosti zákrokov (.924).

Hellebuyck dosiahol v play-off deväť výhier a osem prehier, v dvoch dueloch neprepustil za chrbát ani jednu strelu a Jets dopomohol k postupu do finále Západnej konferencie, kde nestačili na Vegas Golden Knights. 

V 149 zápasoch základnej časti má "Hell" bilanciu 83-41-14 spolu s 12 nulami, priemerom inkasovaných gólov 2.55 a úspešnosti zákrokov . 917.  V posledných dvoch ročníkoch vychytal 70 triumfov, čo ho radí na ôsme miesto medzi brankármi. Draftovaný bol Winnipegom v roku 2012 zo 130. miesta (5. kolo).


Tagy: Winnipeg Jets Connor Hellebuyck

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP/John Locher; Video: YouTube

DISKUSIA