Návrat na európsku scénu DAC nevyšiel: Do gruzínskej odvety nepôjdu v ideálnej pozícii

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/Martin Havran

DUNAJSKÁ STREDA - Futbalisti Dunajskej Stredy na vlastnom ihrisku remizovali s hráčmi gruzínskeho Dinamo Tbilisi 1:1 v štvrtkovom prvom zápase 1. predkola Európskej ligy 2018/2019. Domáci nevstúpili ideálne do prvého zápasu na európskej scéne po 25 rokoch.

Už v 15 min otvoril skóre hosťujúci Budu Zivzivadze. Domácim sa podarilo vyrovnať o 15 minút neskôr. Erik Pačinda našiel centrom Vakouna Issoufa Baya a ten sa hlavou nepomýlil. Po zmene strán sa DAC pokúšal strhnúť vedenia na svoju stranu, v 47. min ani v závere však Bayo nepochodil.

V 90. min Dunajská Streda zahrávala rohový kop, lopta sa dostala k Tomášovi Hukovi, jeho hlavičke však chýbala razancia. V nadstavenom čase sa dostali hostia do prečíslenia dvaja na jedného, ale DAC zachránila žŕďka.

Odvetný duel odohrajú "žlto-modrí" na 54-tisícovom Štadióne Borisa Paichadzeho v Tbilisi o týždeň neskôr 19. júla o 19.00 h SELČ. Ak futbalisti Dunajskej Stredy postúpia do 2. predkola EL 2018/2019, nastúpia buď proti írskemu Derry City alebo bieloruskému Dinamu Minsk.

Futbalová Európska liga 2018/2019 - 1. predkolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - štvrtok - výsledok:

FC DAC Dunajská Streda - Dinamo Tbilisi (Gruz.) 1:1 (1:1)
Góly: 30. Bayo - 15. Zivzivadze, ŽK: 54. Bayo - 90.+ Buliskeria, rozhodoval: Peljto (Bos. a Herc.)

Zostava DAC: Macej - Huk, Šatka, Záhumenský - Koštrna, Herc, Ljubičič, K. Vida (67. Tretiakov), Šimčák (46. Kalmár) - Pačinda (79. Divkovič), Bayo

Hlasy (zdroj RTVS):

Marin Ljubičič (kapitán Dunajskej Stredy): "V prvom polčase sme mali viac šancí. V druhom polčase to bolo ťažšie, bolo vidieť, že to bol náš prvý súťažný zápas. Mali sme aj šťastie, ale myslím si, že sme lepší tím. Čakali sme, že budú brániť, nám chýba ešte sila v útoku."

Ľubomír Šatka (obranca Dunajskej Stredy): "Prišli sem brániť, boli zamknutí na svojej polovici, svoju jednu šancu premenili. My sme si utvorili tlak, ale nedokázali sme ho využiť. Ak vonku zvíťazíme, postúpime. Chceli sme sa rozlúčiť s trénerom víťazstvom, myslím si, že to bolo aj vidieť, žiaľ, nevyšlo nám to."

Viac o téme: DAC Dunajská Streda FC Dinamo Tbilisi
  • Zdroj: športky, SITA