Barcelona zaostrila na oporu PSG: Šikovný stredopoliar ich bude stáť najmenej 40 miliónov

Adrien Rabiot
Adrien Rabiot

PARÍŽ - Milionársky klub z Paríža je ochotný predať oporu stredu poľa Adriena Rabiota. Zástupcovia PSG už údajne informovali, za akú sumu sú ochotní pustiť francúzskeho záložníka. O Rabiota javí eminentný interes FC Barcelona a s odchodom do tohto klubu bol spájaný už aj v minulosti. Thomas Tuchel, nový tréner PSG, sa odchodu Rabiota nebráni. Francúzovi vyprší kontrakt nasledujúce leto.

23-ročný stredopoliar prišiel do akadémie PSG v roku 2010 a o dva roky nato sa dočkal seniorského debutu. V uplynulej sezóne odohral v prvom mužstve 43 zápasov a bol dôležitou postavou mužstva. V súvislosti s prestupovou čiastkou sa spomína suma 40 miliónov eur, to by vraj malo stačiť na uspokojenie Parížanov. 

Barcelona hľadá po odchode Andrésa Iniestu a Paulinha posily do stredu poľa. Tento týždeň dotiahla príchod Brazílčana Arthura z Gremia, ale v osobe Rabiota by dostali Blaugranas hráča, ktorý už niečo odohral aj v ťažkých európskych dueloch. Jedným z dôvodov na predaj vlasatého záložníka Rabiota má byť aj financial fair. PSG totiž minulé leto kúpilo za astronomických 222 miliónov Neymara a ich finančné záležitosti začala vyšetrovať aj samotná UEFA. 


Tagy: FC Barcelona Paris Saint-Germain Adrien Rabiot

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Ligue 1
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Francisco Seco

DISKUSIA