VIDEO Tomu sa hovorí pohotovosť: Modrič vytrel podlahu s celým pyšným Anglickom!

Luka Modrič
Luka Modrič

MOSKVA - Chorvátsky národný tím sa v semifinále predral cez tretie predĺženie behom troch zápasov a spôsobil roztrhané srdcia Anglicka. Krajina z Britských ostrovov sa už-už chystala na finále, ale partia okolo geniálneho Luku Modriča ich zarmútila. Pritom od úvodu viedli zásluhou exportného priameho kopu Kierana Trippiera, no odvtedy sa akoby Albion zasekol.

Chorváti v druhom polčase vyrovnali a v predĺžení išli viac za víťazstvom, o ktorom rozhodol Mario Mandžukič v 109. minúte. V pozápasovom rozhovore sa Luka Modrič pristavil pri Angličanoch, ktorí sa podľa neho príliš skoro videli vo finále a Chorváti ich za predčasnú pýchu potrestali. 

"Anglickí novinári, odborníci od televízora, oni všetci dnes večer podceňovali Chorvátsko a to bola hrubá chyba. Vraveli, že sme po poslednom zápase unavení a sme chodiaca smrť. Všetky ich slová sme si zobrali a povedali. OK, uvidíme, kto bude dnes večer unavený... A to nás potom nakoplo a ukázali sme im, že nemali pravdu."

"Mali by byť radšej viac skromnejší a rešpektovať súpera. Znovu sme ukázali, že nie sme unavení, ovládli sme hru mentálne aj fyzicky. Je to splnenie sna po dlhej dobe. Sme vo finále a toto je najväčší úspech v histórii Chorvátska. Musíme byť na to hrdí."


Tagy: Anglicko Luka Modrič Chorvátsko

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Efrem Lukatsky; Video: Playwire

DISKUSIA