Chorvátsky reprezentant púta pozornosť európskych klubov: Kovač si ho už vyžiadal do Bayernu

Ante Rebič (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gólAnte Rebič (vľavo) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól Zdroj: TASR/AP/Pavel Golovkin

MNÍCHOV - Jeden z objavov XXI. majstrovstiev sveta v Rusku, chorvátsky útočník Ante Rebič, by sa mohol po skončení šampionátu sťahovať z Eintrachtu Frankfurt do iného nemeckého klubu Bayern Mníchov. Práve proti bavorskému veľkoklubu zaznamenal svoje ostatné dva zásahy na klubovej úrovni, keď v májovom finále Nemeckého pohára takto prispel k triumfu Eintrachtu v tejto súťaži po dlhých 30 rokoch.

Dvadsaťštyriročný Rebič je na "mundiale" v Rusku stabilnou súčasťou základnej zostavy chorvátskeho mužstva, dosiaľ zaznamenal jeden gól - v skupinovej fáze do siete Argentíny (3:0). V ostatných dvoch sezónach hosťoval vo Frankfurte nad Mohanom z talianskej Fiorentiny. Eintracht si naňho prednedávnom uplatnil opciu, ale je možné, že status kmeňového hráča "orlov" si dlho neužije.

Do Mníchova by ho podľa portálu transfermarketweb.com veľmi chcel jeho krajan Niko Kovač, ktorý ho viedol už v Eintrachte a od 1. júla sedí na lavičku Bayernu. Rebiča majú údajne v hľadáčiku aj Borussia Dortmund, FC Everton a Tottenham Hotspur.

Viac o téme: Bayern Mníchov Ante Rebič
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP/Pavel Golovkin
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články