FOTO Neférové praktiky na Tour de France: Jeden z favoritov dostal 20-sekundovú penalizáciu

Tom DumoulinTom Dumoulin Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

MUR DE BRETAGNE - Holandský cyklista Tom Dumoulin v službách nemeckého tímu Sunweb sa stal prvým penalizovaným mužom 105. ročníka Tour de France. V posledných kilometroch štvrtkovej šiestej etapy s cieľom v Mur de Bretagne mal technické problémy a s návratom do pelotónu mu pomáhalo tímové auto. Za jazdu v jeho závetrí dostal jeden z favoritov na pódiové umiestnenie dvadsaťsekundový trest, ktorý sa mu pripočítal k času. Informovalo o tom riaditeľstvo pretekov.

Dvadsaťsedemročný Dumoulin mohol byť po úvodných piatich etapách spokojný so svojim postavením vo výsledkovej listine. Dovtedy figuroval na siedmej priečke celkového poradia s mankom trinástich sekúnd na lídra. Vo štvrtkovom šiestom pokračovaní "Starej dámy" však stratil 53 sekúnd a finišoval až na 46. priečke. Navyše, od rozhodcov dostal dodatočnú dvadsaťsekundovú penalizáciu a pokutu 50 švajčiarskych frankov, pretože v snahe o dostihnutie pelotónu mu pomáhalo tímové vozidlo.

"Mal som ťažkosti s predným kolesom. Potreboval som ho čo najrýchlejšie vymeniť a potom sa vrátiť do hlavného "balíka". Bolo to však náročné. Na Tour vás vždy čaká veľa zvratov a tentoraz nebolo šťastie na našej stráne," vyjadril sa pre VeloNews.com Tom Dumoulin, ktorý klesol v boji o žltý dres na 19. miesto so stratou 1:23 min. Od obhajcu prvenstva Chris Frooma ho momentálne delí 21 sekúnd.

Viac o téme: Tour de France Tom Dumoulin
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP/Peter Dejong
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články