Chelsea predstavila Conteho nástupcu: Verím, že mužstvo bude predvádzať atraktívny futbal

Maurizio Sarri
Maurizio Sarri

LONDÝN - Maurizio Sarri sa stal oficiálne novým trénerom anglického futbalového klubu Chelsea Londýn. Ten v piatok potvrdil odchod Taliana Antonia Conteho z postu hlavného kormidelníka a na druhý deň vymenoval do funkcie jeho 59-ročného krajana, ktorý naposledy pôsobil v SSC Neapol. "The Blues" by mal Sarri viesť tri sezóny.

"Som nadšený, že som sa stal trénerom Chelsea. Teším sa na pôsobenie v Premier League, je to pre mňa nová výzva. Moja práca sa začne v pondelok pred odchodom na sústredenie do Austrálie. Verím, že mužstvo pod mojím vedením bude predvádzať atraktívny futbal a bude bojovať o trofeje, ktoré si tento klub zaslúži," citovala Sarriho oficiálna stránka londýnskeho klubu.

Chelsea obsadila v uplynulom ročníku Premier League až piatu priečku a neprebojovala sa do Ligy majstrov. Rok predtým v premiérovej sezóne pod vedením Conteho vybojovala anglický titul, v tejto si pripísala triumf v Pohári FA.

Len pár hodín po potvrdení spolupráce s trénerom Sarrim sa Chelsea na päť rokov upísal brazílsky stredopoliar Jorginho, ktorý taktiež prichádza z Neapola. Na novom pôsobisku si bude obliekať dres s číslom 5.


Tagy: Chelsea FC Maurizio Sarri

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
chelseafc.com

DISKUSIA