VIDEO Rooneyho veľký večer: Víťazný debut korunoval asistenciou

Wayne RooneyWayne Rooney Zdroj: Twitter - D.C. United

WASHINGTON - Bývalý kapitán anglickej futbalovej reprezentácie Wayne Rooney prežil úspešný debut v zámorskej MLS. Ako náhradník pomohol D.C. United gólovou asistenciou k domácej výhre 3:1 nad Vancouverom.

Rooney, ktorý do washingtonského klubu zamieril na konci júna z Evertonu, naskočil do hry na začiatku druhého polčasu za veľkých ovácií tribún novootvoreného štadióne Audi Field. Tridsaťdvaročný útočník v 80. minúte pripravil tretí gól pre Paula Arriolu. Premiéru mohol Rooney okoreniť aj gólom, ale najprv hlavou neprekonal brankára Vancouveru a potom z voleja zamieril nad brvno.

"Bol to veľký večer, môj debut v MLS aj za D.C. United, k tomu víťazstvo. Som nadšený," povedal po zápase novinárom Rooney, ktorý je najlepším strelcom v histórii anglickej reprezentácie i Manchestru United.

Viac o téme: Wayne Rooney D.C. United