VIDEO Gaviria po etape penil od zlosti: Konflikt s Greipelom. Prečo si ma zavrel?

Fernando Gaviria
Fernando Gaviria

AMIENS - Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v 8. etape 105. ročníka Tour de France napokon druhé miesto. Jury po dojazde diskvalifikovala pôvodne druhého Andreho Greipela z tímu Lotto - Soudal a tretieho Fernanda Gaviriu (Quick-Step Floors) po vzájomnom kontakte. V klasifikácii etapy ich rozhodcovia zaradili až na koniec hlavného pelotónu na 92. a 93. miesto. Víťazstvo zostalo jazdcovi stajne Lotto NL Jumbo Dylanovi Groenewegenovi z Holandska.

Sagan začal so špurtom priskoro, necelých tristo metrov pred cieľom sa ocitol úplne vpredu, no napokon sa cez neho prehnali traja súperi a bolo z toho pôvodne štvrté miesto. Slovák však po rozhodnutí jury napokon skončil druhý a na čele bodovacej súťaže o zelený dres má už výrazný náskok. Na konte má 277 bodov, druhý Gaviria o 63 menej. 

 

 

Veľmi ťažko to po etape zvládal práve mladý Kolumbijčan Gaviria. "Prečo? Prečo si ma tam zavrel?," kričal nahnevaný na Greipela a ukazoval mu pritom predné koleso. S novinármi sa následne absolútne odmietol zhovárať. 

 

 


Tagy: Andre Greipel Fernando Gaviria

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong; Video: Eurosport

DISKUSIA