VIDEO Sagan si po etape priznal chybu: Snažil som sa, ale už bolo neskoro

Belgický cyklista Greg van Avermaet v žltom drese vedúceho pretekára (vľavo) a slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom drese pre najlepšieho špurtéraBelgický cyklista Greg van Avermaet v žltom drese vedúceho pretekára (vľavo) a slovenský cyklista Peter Sagan v zelenom drese pre najlepšieho špurtéra Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

ROUBAIX – Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v nedeľňajšej 9. etape 105. ročníka Tour de France piate miesto a zvýšil svoj náskok na ćele bodovacej súťaže. Víťazom sa stal jazdec stajne Trek-Segafredo John Degenkolb z Nemecka, ktorý sa presadil v záverečnom špurte trojčlennej skupinky. Trať dlhú 157 km z Arras do Roubaix zvládol v čase 3:24:26 h. Druhý bol vedúci muž priebežného poradia Belgičan Greg van Avermaet z BMC, na treťom mieste skončil jeho krajan Yves Lampaert (Quick-Step Floors).

Záver etapy sa niesol v znamení niekoľkých nástupov. V predposlednom úseku približne 15 km pred cieľom zaútočili Van Avermaet, Degenkolb a Lampaert. Ich únik bol úspešný a v etape napokon triumfoval Degenkolb s premiérovým etapovým vavrínom na Tour. Sagan obsadil piatu priečku, keď ho na cieľovej páske v špurte štvorčlennej skupinky predbehol Gilbert. Rigoberto Uran po problémoch stratil takmer dve minúty, Badet s Landom približne pol minúty na najlepších.

Slovenský rýchlik tímu Bora-Hansgrohe zvýšil náskok na čele bodovacej súťaže pred Fernandom Gaviriom na 81 bodov. Saganovi má po 9 etapách na konte 299 bodov a nezadržateľne mieri za šiestym triumfom v bodovacej súťaži na TdF.

"Urobil som tak-trochu chybu. Bol iba jeden sektor ´pavé´, kde som zostal viac vzadu a práve tam došlo k rozhodujúcemu úniku. Bolo náročné ich dostihnúť. Snažil som sa, ale bolo už neskoro. V posledných štyroch kilometroch som to ešte skúsil, ale už to naozaj nešlo. Bol to bláznivý deň. Každý bol poriadne nervózny. Richie Porte mal veľkú smolu. Bol to hlúpy pád po 9 km na asfaltovej ceste," vyhlásil Peter Sagan na webe organizátorov letour.fr.

Viac o téme: Peter Sagan John Degenkolb
  • Zdroj: TASR, SITA