Odhalený príbeh desivej nehody: Boj v reprezentácii či Slovane vystriedal boj o život

Patrik Lušňák
Patrik Lušňák

BRATISLAVA - Hokejovú kariéru mal veľmi dobre rozbehnutú, no ďalšie napredovanie zastavila desivá nehoda. Útočník Patrik Lušňák mal na stole novú zmluvu od HC Slovan Bratislava, no ešte pred podpisom sa pritrafila vážna komplikácia. Havária na dovolenke mohla skončiť fatálne. Mnoho lekárov mu už predčasne ukončilo kariéru, no po dlhých mesiacoch rehabilitácie a tréningu sa vracia späť, aby znovu hral profesionálny hokej.

Patrik Lušňák doposiaľ o nehode nechcel rozprávať, no v rozhovore pre denník Šport vyložil karty na stôl. Nechýbalo veľa a prišiel by o život, išlo o veľmi vážnu vec. Nebyť prilby, nehoda na skútri by skončila fatálne: "Stalo sa to v Chorvátsku, kde som dovolenkoval. Sadli sme na skútre, chceli sme ísť na kávu. Spadol som, mal som haváriu. Stalo sa to večer pri západe slnka. pričom bolo na mojej úrovni. Nemal som slnečné okuliare, asi som nič nevidel. Podľa všetkého som pribrzdil, narazil do obrubníka a preletel do betónového stĺpa. Keby som nemal prilbu, asi to nerozchodím. Prvá vec po nehode, ktorú si pamätám, sú doktori okolo mojej postele. Vnímal som, že nepočujem. Po anglicky som sa hneď pýtal, čo sa deje. Povedali mi, že to bude dobré, je to len následok opuchu mozgu."

Po nehode mal Lušňák zlomenú lícnu kosť, prasknuté čelo a nosnú prepážku. Na čele mal až 29 stehov, no vďaka skvelej práci tímu lekárov, ich nie je takmer vidieť. V kariére mal pôvodne pokračovať v bratislavskom Slovane. K podpisu zmluvy chýbalo už iba vyriešiť posledné detaily. "Mal som zmluvu na stole, niečo sme ešte riešili s agentom, potom prišla nehoda. Najskôr som si myslel, že sa budem liečiť možno tri mesiace a vrátim sa. Netušil som, že budem pauzovať tak dlho. Chcem sa vrátiť postupne. Najprv by som chcel hrať našu ligu. Ťažko povedať, či ešte budem niekedy hrať v KHL a či si oblečiem reprezentačný dres," povedal Lušňák pre denník Šport a pokračoval: "Počas sezóny som mal viacero ponúk, všetky som odmietol. Zvolenský tréner Peter Mikula mi volal pred play-off, pýtal sa ma, či to nechcem skúsiť. Nechcel som však riskovať, že ma niekto trafí a obnoví sa mi zranenie. Radšej som vynechal celú sezónu, poctivo sa pripravujem a skúsim to v novom ročníku. Vo Zvolene odtrénujem prípravu, nastúpim na prípravné zápasy a uvidíme, ako sa budem cítiť a či sa zapáčim trénerovi. Ak áno, podpíšeme zmluvu."


Tagy: Patrik Lušňák

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
športky
Foto:
TASR - Pavel Neubauer

DISKUSIA