Opora Chelsea postrašila vlastný klub: Buď ho zaplatia, alebo odfrčí k inému gigantovi

Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

LONDÝN - Futbalisti Belgicka sa na mundiale v Rusku prezentovali vynikajúcim a pohľadným futbalom a obsadili konečné tretie miesto. Zásluhu na tom mala aj dvojica z Chelsea Eden Hazard a Thibaut Courtois. Druhý menovaný dal po turnaji najavo, že od Chelsea očakáva vylepšený kontrakt, ktorý by ho udržal v hlavnom meste Veľkej Británie. Courtois dostal zlatú rukavicu za najlepšie brankárske výkony na MS 2018.

"Vrátim sa do Chelsea, samozrejme, a budem vidieť, čo chce Chelsea a ako mi to povedia. Pravdaže, s týmto šampionátom môžem mať viac než to, čo som mal na stole od nich predtým," povedala belgická brankárska jednotka. 

"V najbližších dňoch budem debatovať s agentom a uvidíme, čo mu Chelsea povie. V Chelsea sa cítim šťastný, nepociťujem potrebu odísť," vyjadril sa bývalý hráč Atlética Madrid, no z jeho slov je cítiť, že si nie je budúcnosťou v Chelsea až taký istý. Courtois sa nachádza v poslednom roku kontraktu a vraj mu bol ponúknutý nový za 200-tisíc libier týždenne. 

S príchodom do Chelsea sa začalo spájať meno brazílskeho brankára Alissona Beckera z talianskeho AS Rím. Jeho kométa v poslednej sezóne vypálila poriadne nahor a v Serie A patril medzi najlepších strážcov svätýň. Ak sa Courtois rozhodne nepodpísať nový kontrakt, Chelsea sa bude snažiť o jeho predaj. Dlhodobo sa píše o vehementnom záujme Realu Madrid. 

Courtois by mohol Chelsea opustiť aj preto, že nový kouč Maurizio Sarri vyznáva štýl, ktorý zapája do hry aj brankára. Dávnejšie sa vyjadril na adresu Edersona, gólmana Manchestru City, že je najnebezpečnejším hráčom mužstva, pretože má skvelú rozohrávku a každú jednu loptu dáva presne tam, kam je potrebné. 


Tagy: Chelsea Real Madrid Thibaut Courtois

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Dmitri Lovetsky

DISKUSIA