Legendárny cisár Franz zagratuloval Deschampsovi: Vitaj v klube, tak sme už traja

Franz BeckenbauerFranz Beckenbauer Zdroj: SITA

BERLÍN - Legendárny Nemec Franz Beckenbauer zagratuloval trénerovi francúzskej futbalovej reprezentácie Didierovi Deschampsovi za vyrovnanie jeho rekordu. Spolu s Brazílčanom Mariom Zagallom toto trio ako jediné na svete triumfovalo na MS v pozícii hráča aj trénera.

Štyridsaťdeväťročný Deschamps doviedol "Les Bleus" ku zlatým medailám na 21. MS v Rusku. Pred 20 rokmi vyhral na domácej pôde mundial ako hráč a kapitán. Beckenbauer zdvihol víťaznú trofej nad hlavu ako kapitán v roku 1974 tiež doma a v roku 1990 v Taliansku priviedol ku zlatu jeho zverencov. Zagalo ako hráč vyhral MS až dvakrát v rokoch 1958 a 1962, v roku 1970 v Mexiku už ako tréner.

"Vitaj v klube. Tak sme už traja. Možno by sme si mohli dať stretnutie," citovala Beckenbauera agentúra DPA z jeho rozhovoru pre denník Bild. "Je úžasné, že v dlhej histórii MS od roku 1930 je niečo podobné tak výnimočné. Viacerí sa o to pokúšali, ale nedokázali to," dodal 72-ročný "Cisár". Šancu predbehnúť Deschampsa mal aj Diego Armando Maradona z Argentíny. Ten vyhral zlato v Mexiku v roku 1986 ako hráč a kapitán, ale ako reprezentačný tréner to nedokázal v roku 2010 v JAR. Tam dvojnásobní majstri sveta vypadli vo štvrťfinále s Nemeckom.

Didier Deschamps nad hlavami Galéria fotiek (2) Zdroj: SITA/AP - Martin Meissner

Viac o téme: Franz Beckenbauer Francúzsko Didier Deschamps MS v Rusku 2018
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články