VIDEO Modrič hviezdou dokumentárneho filmu: Kedysi pásol kozy, dom im zničila vojna

Luka Modrič a jeho oslavné gestoLuka Modrič a jeho oslavné gesto Zdroj: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan

ZADAR - Viaceré zahraničné weby v uplynulých dňoch publikovali video, kde vidno, ako súčasný chorvátsky futbalový reprezentant a najjagavejšia hviezda nedávno skončených majstrovstiev sveta v Rusku Luka Modrič ako 5-ročný chlapec vyháňa na pastviny v okolí rodného Zadaru stádo kôz.

Má na sebe obrovskú bundu a šermuje palicou, aby zvieratá zahnal správnym smerom. Unikátne zábery pochádzajú z istého dokumentárneho filmu režiséra Pavleho Balenoviča, ktorý sa pri natáčaní spriatelil s otcom futbalistu Stipem Modričom. "Modričovci boli veľmi slušní a milí ľudia. Navštívil som ich vždy, keď som sa do hôr vybral natáčať divočinu. Tento film vznikol v roku 1990, predtým, než vojna zničila ich dom," prezradil Balenovič, ktorý dlho netušil, že v minulosti natočil budúceho kapitána chorvátskej reprezentácie.

"Len pred pár rokmi som dostal informácie o tom, kto je vlastne chlapec zhromažďujúci otcovo stádo. Vtedy som sa dozvedel, že z tohto chlapca vyrástol známy chorvátsky futbalista Luka Modrič," objasnil Balenovič.

Viac o téme: Luka Modrič Chorvátsko MS v Rusku 2018
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP Photo/Ricardo Mazalan
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články