Po tejto zrážke nemal šancu prežiť: Skonal bronzový český reprezentant

Václav Burda
Václav Burda

HODONÍN - V noci na pondelok zomrel vo veku 45 rokov niekdajší český hokejista Václav Burda. Bronzový medailista z MS 1998 pracoval ako európsky skaut pre klub zámorskej NHL Edmonton Oilers. Burda prišiel o život krátko po polnoci na rovnom úseku cesty medzi Hodonínom a Moravskou Novou Vsou, keď so svojím autom náhle prešiel do protismeru a zrazil sa s nákladným autom.

Burda patril v 90. rokoch minulého storočia k oporám pražskej Sparty, s ktorou sa stal v roku 1993 majstrom a dvakrát skončil tretí. Dostal sa aj do národného mužstva a z majstrovstiev sveta 1998 vo Švajčiarsku priviezol bronz. V rokoch 1999 až 2002 obliekal dres švédskej Lulea.

"Venca bol skvelý hokejista a vynikajúci a férový chlap. Niekoľkokrát som ho oslovil a prial som si, aby bol v Sparte, ale miloval prácu skauta. Napriek tomu bol stále našej organizácii veľmi blízky," uviedol pre web Sparty predseda predstavenstva a majiteľ klubu Petr Bříza .

"Prežívame veľkú bolesť nad jeho stratou a chcel by som týmto za nás všetkých vyjadriť úprimnú sústrasť pozostalým a rodine," doplnil.

Kariéru Burda ukončil predčasne kvôli zdravotným problémom, ale pri hokeji zostal. Mnoho rokov pracoval ako skaut pre Ottawu a stal sa dokonca šéfom európskeho skautingu. Vlani vymenil Senators za Oilers.


Tagy: Václav Burda Petr Bříza

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka českej Tipsport Extraligy
Zdroj:
ČTK, SITA
Foto:
Twitter

DISKUSIA