Kvalita má v Trenčíne prednosť pred rýchlosťou: Moderný štadión sladkou odmenou pre fanúšikov

Generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček
Generálny manažér AS Trenčín Róbert Rybníček

TRENČÍN - Futbalisti AS Trenčín domáce stretnutia v nastávajúcej fortunaligovej sezóne 2018/2019 odohrajú na trávniku v Myjave, nový moderný "domovský" jedenásťapoltisícový štadión pod Čákovým hradom však bude pre fanúšikov sladkou odmenou.

"Naším prioritným plánom pre najbližšie mesiace je postaviť hlavnú tribúnu. Máme už pripravené siete, spravené sú aj pilóty na zakladanie. Momentálne riešime verejnú súťaž v rámci zdrojov, ktoré by sme mali dostať od Európskej futbalovej únie (UEFA). Projekt na hlavnú tribúnu je pripravený a onedlho sa začne realizovať," ozrejmil pre web fortunaliga.sk aktuálnu situáciu v Trenčíne generálny manažér klubu Róbert Rybníček.

Pri stavbe trenčianskeho štadióna má prednosť kvalita pred rýchlosťou. "Žiaľ, plány sa menia, v mnohom sa ešte rozhodujeme. Náš projekt nie je jednoduchý, práve naopak, môžeme ho označiť za ambicióznejší. Štadión by mal mať podobný ráz ako MOL Aréna v Dunajskej Strede, čo si však vyžaduje aj väčšie investície," poznamenal Róbert Rybníček a pokračoval: "Ide to pomalšie, ako by sme možno chceli, ale chceme mať všetko pod kontrolou a napokon naplniť predstavy, s ktorými sme do toho vstupovali."

Aspoň časť štadióna by už mala byť dokončená o rok. "Pôjdeme etapovitou výstavbou a budeme radi, ak do konca nového ročníka zrealizujeme a skolaudujeme hlavnú tribúnu. Uvidíme, koľko budeme mať k dispozícii financií a prostriedkov a ako sa bude celý proces projekčne vyvíjať. Do konca tejto sezóny však chceme mať hotovú tribúnu aj so zázemím, to je základ,“ dodal generálny manažér AS Trenčín.


Tagy: AS Trenčín Róbert Rybníček

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR

DISKUSIA