VIDEO Zrodil sa nový rekord ligy: Neskutočných 53 bodov v jedinom zápase!

Elizabeth CambageováElizabeth Cambageová

DALLAS - Novou streleckou rekordérkou WNBA je Austrálčanka Elizabeth Cambageová. V súboji Dallas Wings - New York Liberty sa na víťazstve svojho tímu 104:87 podieľala 53 bodmi. Predchádzajúce maximum Riquny Williamsovej z 8. septembra 2013 vylepšila o 2 body.

Dvadsaťšesťročná vyše dvojmetrová pivotka Cambageová premenila 17 z 22 pokusov z poľa, pridala 10 doskokov a 5 blokov. Štatistiku double-double si v tejto sezóne vylepšila na 9. Uspela aj v 15 zo 16 trestných hodov. Svojím celkovým skóre prestrieľala ostatné hráčky základnej zostavy svojho tímu o 10 bodov. Dallas vyhral nad New Yorkom doma po prvý raz od roku 2016.

"Je to veľká vec. Mala som vysoké čísla v streľbe v Číne a to isté v Austrálii. A počula som, ako mnohí hovoria, že v WNBA nemám šancu sa presadiť. Tento zápas som odohrala pre všetkých pochybovačov," uviedla Elizabeth Cambageová.

Cambageová nastrieľala už v prvom polčase 28 bodov a Dallas viedol 57:44. Päť bodov pridala v tretej štvrtine a neskôr prekonala osobné maximum z WNBA 37 bodov. Zápas ukončila štyrmi úspešnými trojkami z piatich pokusov. Cambageová bola draftovaná už v roku 2011 tímom Tulsa Shock v druhom kole, ale v posledných štyroch rokoch bola mimo WNBA - hrala v Číne aj Austrálii. Tretie miesto v počte bodov v jednom zápase v WNBA patrí Mayer Moorovej so 48 bodmi a štvrté Diane Taurasiovej a Lauren Jacksonovej so 47.

Viac o téme: Elizabeth Cambageová Dallas Wings New York Liberty