Vajda vytiahol Djokoviča znovu na vrchol: Sme rodina, veľmi ho milujem!

Novak Djokovič
Novak Djokovič

BRATISLAVA - Ešte nedávno bolo počuť množstvo pochybovačov, ktorí Novaka Djokoviča opisovali, no ten všetkých neprajníkov umlčal. Vyhrať Wimbledon je predsa len obrovský úspech. Djokovič to dokázal po dlhej pauze zapríčinenej zranením. Hoci má už 31 rokov, na londýnskej tráve nenašiel ani jedného premožiteľa. Za úspechom stojí aj slovenský tréner Marián Vajda, ktorý obnovil spoluprácu so srbským tenisovým zázrakom.

"Rozumiem, že sa ma ľudia pýtajú, či dokážem hrať takto dobre pravidelne. Verte mi, pýtam sa to aj ja sám seba... Keby ste sa ma pred mesiacom a pol opýtali, či môžem vyhrať Wimbledon, časť zo mňa by odvetila, že v to dúfam. Druhá by však mala pochybnosti o úrovni mojej hry. Po tomto triumfe sa mi posilnilo sebavedomie a verím, že z toho budem čerpať na ďalších turnajoch. Teším sa už na US Open, zvyklo sa mi tam dariť," prehovoril Djokovič v rozhovore pre denník Šport.

Aby sa Novak dostal na vrchol, skúšal rôzne trénerské zmeny, no úspech prišiel až s návratom Mariána Vajdu. Aj napriek ukončeniu spolupráci zostali títo dvaja v kontakte a udržovali dobré vzťahy. Návrat sa aj preto zrealizoval expresne rýchlo. Spolupráca môže pokračovať aj ďalej, no všetko sa rozhodne až na konci roka. "Rozprávali sme sa po finále a zdá sa, že Marián plánuje so mnou pokračovať, čo je skvelá správa. Budeme spolu do konca roka, a potom sa porozprávame znovu. Som mu veľmi vďačný, že sa ku mne vrátil spolu s rakúskym kondičným trénerom Gebhardom Gritschom. Rok sme spolu neboli a každý robil vlastné veci. Oni však dokázali dať všetko nabok a opäť sa ku mne pripojiť. Bolo to od nich veľmi pekné, pomohli mi dostať sa k wimbledonskému triumfu. Oboch veľmi milujem," povedal 31-ročný Srb a pokračoval: "Naše dohadovanie netrvalo dlho. Volal mi naspäť ešte v tú noc a rovno sa ma opýtal, kedy má prísť na tréning. O pár dní už stál na kurte... Aj po rozchode sme zostali v kontakte. Sme rodina, máme sa radi a staráme sa o náš vzťah. To sa nezmenilo ani vtedy, keď sa naša profesionálna spolupráca prerušila. Bola to viac-menej len krátka prestávka."


Tagy: Novak Djokovič Marián Vajda

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

DISKUSIA