ROZHOVOR s bookmakrom Niké: Počas majstrovstiev sveta padli historické čísla!

Víťazné oslavy Francúzska s majstrovskou trofejou
Víťazné oslavy Francúzska s majstrovskou trofejou

BRATISLAVA - Skončili sa majstrovstvá sveta vo futbale, najväčší športový sviatok tejto sezóny, a pár otázok o nich sme položili hlavnému bookmakerovi Niké Richardovi Slušnému:

Ako veľmi tipujúci vsádzali počas MS v porovnaní s predchádzajúcimi šampionátmi, či už MS alebo ME, na ktorých štartovali aj slovenskí reprezentanti?

"Tieto majstrovstvá boli historicky rekordné čo sa týka počtu tipujúcich aj čo sa týka prestávkovanej sumy. A to aj napriek tomu, že na nich neštartovalo Slovensko.

Potvrdilo sa , že futbal je stále športom číslo jedna pre Slovákov, aj v konkurencii prebiehajúcej Tour de France a tenisového Wimbledonu.

Popularitou sa MS vo futbale približujú len hokejové šampionáty, ale aj tak je futbal TOP."

Dá sa povedať aj o koľko narástol záujem o tipovanie v Niké počas majstrovstiev?

"V porovnaní s predchádzajúcimi šampionátmi sme zaznamenali nárast objemu vsadenej sumy o cca 50%. Bolo to spôsobené hlavne atraktívnosťou samotného turnaja a tým, že zápasy sa hrali v dostupných časoch počas dňa a nie neskoro v noci alebo ráno. 

V neposlednej rade má na to vplyv aj neustály nárast obľúbenosti live stávkovania, teda stávkovania počas zápasu a všeobecne online stávkovania. Najvyšší nárast zaznamenalo tipovanie prostredníctvom mobilnej stránky Niké a mobilnej aplikácie Niké, ale viac sa tipovalo aj na pobočkovej sieti."

Ako sa darilo tipujúcim, boli s týmto šampionátom spokojní?

"Dá sa povedať, že tipérom sa darilo viac ako sa im darí počas bežnej sezóny. Aj napriek tomu že počas majstrovstiev sa zrodilo niekoľko prekvapení, tak nakoniec sa duel medzi tipérmi a stávkovou skončil nerozhodne. Vyplatili sme približne takú sumu, za akú tipéri vsadili.

Svedčí to o tom, že tipujúci majú veľký prehľad, veľa dostupných informácií a vedia ich zúročiť vo svoj prospech."

Ktoré zápasy alebo stávky priniesli tipujúcim najvyššie zisky?

"Tipujúcim sa najviac darilo v zápasoch Nemecko – Švédsko (2:1), Belgicko – Tunisko (5:2), Francúzsko – Chorvátsko (4:2) a Kórea – Mexiko (1:2), kde sa darilo favoritom a Niké na nich vyplatila o vyše 100% viac ako bolo na vsadené. 

Najstratovejší zápas na šampionáte pre Niké bol zápas Nemecko – Švédsko, kde sme stávkujúcim vyplatili o 150% vyššiu sumu ako na zápas stavili. Najviac sa potešili hlavne tipujúci na live, ktorí až do konca verili že Nemci nakoniec ten víťazný gól strelia a po góle v piatej minúte nadstaveného času boli odmenení vysokým konečným kurzom až 10,0 na výhru Nemecka. Pritom pred zápasom bol kurz na výhru Nemecka len 1,45."

A aká bola najvyššia, prípadne najzaujímavejšia výhra?

"Najvyššiu výhru dosiahol tipér, ktorý uhádol tri pomerne prekvapivé výsledky, remízu Portugalska s Iránom (1:1),  prehru Egypta so S. Arábiou (1:2) a výhru Uruguaja s domácim Ruskom (3:0). Táto trojkombinácia mu vyniesla výhru viac ako 20.000 €

Najkurióznejšiu výhru zaznamenal tipujúci cez mobil, ktorý uhádol okrem výhra Brazílie s Kostarikou (2:0) aj to, že v zápasoch Nigéria – Island a Srbsko – Švajčiarsko bude viac ako 10 rohových kopov a vyplatili sme mu za to výhru vyše 6.000€"

Ktoré zápasy naopak priniesli tipujúcim najväčšie sklamanie?

"
Pravdupovediac, najviac sa tipujúcim sa nedarilo v zápasoch Nemecka, kde sa zrodili najväčšie prekvapenia. Boli to hlavne zápasy Nemecko – Mexiko (0:1), kde tipovali výhru Nemecka a Nemecko – Kórea (0:2), kde sa tiež tipovala výhra Nemecka, dokonca aj o viac ako o gól.  

Okrem toho ale boli Nemci ako obhajcovia aj najväčší favoriti na zisk titulu, keď im verilo až takmer 30% tipujúcich a samozrejme verilo sa im aj na postup zo skupiny.

Z ďalších prekvapení to boli hlavne zápasy Španielsko – Maroko (2:2), kde sa verilo viac Španielom a osemfinálový zápas Chorvátsko – Dánsko, kde síce postúpilo favorizované Chorvátsko, ale až po penaltovom rozstrele.

Ale najväčšie prekvapenie z pohľadu dôvery tipujúcich sa zrodilo už na úvod šampionátu, keď Brazília remizovala so Švajčiarsko (1:1), kde až 99,9% tipujúcich verilo vo výhru Brazílie."

Zaujímajú sa tipujúci iba o klasické stávky na víťaza zápasu, alebo vyhľadávajú aj menej bežné tipy?

"Počas šampionátu tvoria samozrejme väčšinu stávok tipy na výsledok zápasu, ale populárne sú aj iné zaujímavé stávky s vysokými kurzami, kde tipujúci dokázali tiež trafiť pekné tikety. Napríklad viacerí tipujúci uhádli stávku s kurzom 50,0 že o postupujúcom zo skupiny bude rozhodovať kritérium fairplay, čo sa doteraz v histórii ešte nestalo a prvýkrát takto postúpilo Japonsko.  Zaujímavý bol aj tip na to, že Nemecko skončí na poslednom mieste v skupine. Tipujúci ktorí tomu verili boli odmenení kurzom 25,0. Prekvapujúca bola aj finálová dvojica, kurz na to že vo finále  bude Francúzsko a Chorvátsko bol až 80,0 a aj tu sa našlo niekoľko tipujúcich, ktorí napríklad za 10 vsadených eur vyhrali 800€."

Ktoré stávky sú pre tipujúcich najzaujímavejšie? Je rozdiel na čo sa vsádza pred zápasom a na čo počas zápasu v live stávkach?

"V predzápasových stávkach sú okrem klasických tipov na víťaza obľúbené aj stávky na to, že oba tímy strelia gól v zápase, že jeden z tímov vyhrá a v zápase padne zároveň určitý počet gólov alebo na počet žltých kariet alebo rohov v zápase.

V live stávkach, čiže pri tipovaní počas zápasu sú najobľúbenejšie stávky na to kto strelí nasledujúci gól, koľko gólov padne v zápase alebo aj to, čo sa stane v najbližších piatich minútach. Či padne gól, či bude odkop od brány, vhadzovanie a podobne."


Tagy: Niké

Zdroj:
PR článok
Foto:
SITA/AP - Petr David Josek

DISKUSIA