VIDEO Púť Trnavy v Lige majstrov pokračuje: Spartak zvládol náročnú odvetu na pôde súpera

Trnavský Spartak zvládol odvetu na pôde súperaTrnavský Spartak zvládol odvetu na pôde súpera Zdroj: Facebook - FC Spartak Trnava

MOSTAR - Futbalisti Spartaka Trnava si vybojovali postup do 2. predkola Ligy majstrov (LM) 2018/2019, na úvod si poradili s HŠK Zrinjski Mostar. Zverenci českého trénera "andelov" Radoslava Látala hrali nerozhodne 1:1 na trávniku šesťnásobného šampióna Bosny a Hercegoviny v stredajšej večernej odvete 1. predkola LM, pred týždňom na Štadióne Antona Malatinského v trnavskej City Arene triumfovali 1:0.

Vedúci gól Spartaka v rámci druhého vzájomného merania síl strelil pod Bielym vrchom v Mostare v 15. min kapitán Boris Godál, o vyrovnanie po zmene strán sa postaral v 58. min Ognjen Todorovič. Súperom Trnavy v 2. predkole najprestížnejšej európskej pohárovej klubovej súťaže bude Legia Varšava, ktorá si poradila s írskym tímom Cork City (výsledky: 1:0 /vonku/, 3:0 /doma/). FC Spartak nastúpi najskôr v poľskej metropole 24. alebo 25. 7., odveta bude v Trnave už aj s diváckou podporou v hľadisku 31. júla alebo 1. augusta 2018.

Prvú šancu v stredajšom odvetnom stretnutí v Mostare mali domáci futbalisti. Todorovič sa v 13. min pekne uvoľnil, ale trafil len do brvna Chudého bránky. Vzápätí prišiel trest pre domáci tím. Štandardnú situáciu trnavského mužstva zahrali Grendel s J. Radom a po centri druhého menovaného českého stredopoliara hlavičkoval stopér Godál do siete domáceho brankára Brkiča - 0:1.

Onedlho musel opustiť trávnik zranený obranca Martin Tóth, ale hráči Mostaru si do polčasovej prestávky nevypracovali vyloženú príležitosť. Po zmene strán však predsa len prišiel očakávaný nápor HŠK Zrinjski, dve šance Ačimoviča sa však neskončili vyrovnávajúcim gólom. Podarilo sa to až v 58. min Todorovičovi, ktorý presne vystrelil z 20 metrov do ľavého dolného rohu a Chudý kapituloval - 1:1.

Domáci sa snažili v závere ešte s výsledkom čosi urobiť, na postup potrebovali streliť dva góly. Na nerozhodnom výsledku v odvete a postupe Trnavy sa už nič nezmenilo.

HŠK Zrinjski Mostar (Bos. a Herc.) - FC Spartak Trnava (SR) 1:1 (0:1) - prvý zápas 0:1, do 2. predkola LM postúpila Trnava
Góly: 58. Todorovič - 15. Godál, ŽK: 22. Todorovič, 65. Stojkič - 18. Miesenböck, rozhodoval: Weinberger (Rak.)

Mostar: Brkič - Galič, Jakovljević, Barišič, Stojkič - Rustemovič (54. Bencun), Hairlahovič (81. Pezer) - Filipovič, Bilbija, Todorovič - Ačimovič (75. Jovič)

Trnava: Chudý - Martin Tóth (17. Miesenböck), Hladík, Godál, Čonka - A. Kadlec, Greššák, J. Rada - Grendel (78. M. Oravec) - Jirka, Egho (81. Jarovič)

Radoslav Látal, tréner Trnavy: "Sme spokojní. Už včera som hovoril, že pokiaľ sa nám podarí streliť gól, tak to bude pre nás veľmi dobré. Začiatok nebol z našej strany dobrý, ale potom nám vyšla štandardka. Držali sme súpera na uzde až na nejaké akcie na konci prvého polčasu. Chceli sme udržať vedenie čo najdlhšie, ale bohužiaľ prišla chyba Kadleca a vyrovnanie súpera. V zápase sme mali hluché miesta, ale aj výrazné. Povedal som hráčom pred zápasom, aby sa snažili o postup, pretože ich v druhom kole čaká futbalový sviatok."

Ante Miše, tréner Mostaru: "Myslím si, že máme lepšie mužstvo ako Trnava, ale prehrali sme si postup v prvom zápase. Nevyužili sme tam veľa šancí a dostali gól z ojedinelej akcie. Dnes sme nemali hráča, ktorý by bol v šestnástke viac dôrazný."

Martin Chudý, brankár Trnavy: "Pre brankára to bol zápas chvíľami dobrý, chvíľami nie. Najťažšie chvíle som prežíval na začiatku druhého polčasu, vtedy to pre mňa bolo náročné."

Boris Godál, strelec gólu Trnavy: "Bolo dobré, že sme dali prvý gól. Súper potom musel otvoriť hru, ale našťastie dal len jeden gól. Boli sme lepší od súpera v bojovnosti, postup nás veľmi teší."

Viac o téme: FC Spartak Trnava HŠK Zrinjski Mostar