Kedysi bojovali so Saganom, teraz idú domov: Pre Cavendisha s Kittelom Tour predčasne skončila!

Mark CavendishMark Cavendish Zdroj: SITA/AP - Christophe Ena

LA ROSIÉRE - Britský cyklista Mark Cavendish sa tento rok už nepriblíži k prekonaniu rekordu legendárneho Belgičana Eddyho Merckxa v počte víťazných etáp na Tour de France. Tridsaťtriročný jazdec tímu Dimension Data nestihol prísť v stredajšej 11. etape z Albertville na vrchol kopca La Rosiére v časovom limite a na najslávnejších pretekoch na svete už nemôže pokračovať.

Domov ide aj jeho austrálsky tímový kolega Mark Renshaw a nemecký víťaz 14 etáp na Tour Marcel Kittel z družstva Kaťuša-Alpecin. Jeho kolega Rick Zabel nestihol limit o 5 sekúnd, no vedenie podujatia ho nechalo v súťaži. Cavendish a Kittel tento rok nevyhrali ani jednu z doterajších šiestich rovinatých etáp. Kým "Cav" bol najlepšie na 8. mieste v 8. etape, maximom Kittela bola tretia priečka v úvodnej etape.

Slovenský držiteľ zeleného dresu Peter Sagan prišiel do cieľa v "grupette" na 119. mieste s mankom 26:07 min na víťazného Brita Gerainta Thomasa, ktorý vyzliekol Belgičana Grega van Avermaeta zo žltého dresu lídra Tour de France.

Viac o téme: Mark Cavendish Marcel Kittel Mark Renshaw
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Christophe Ena
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články