San Jose vyriešilo dve pálčivé otázky: Vysoké draftové voľby s novými zmluvami

Chris Tierney
Chris Tierney

SAN JOSE- Klub zámorskej hokejovej NHL San Jose Sharks podpísal zmluvy s útočníkom Chrisom Tierneym a obrancom Ryanom Merkleym.

"Žraloci" si vybrali dvadsaťštyriročného Tierneyho v 2. kole draftu v roku 2012. Po uplynulej sezóne mu vypršal kontrakt a stal sa obmedzeným voľným hráčom, pričom v piatok mal ísť na arbitráž. So San Jose sa nakoniec dohodol na novej dvojročnej zmluve, klub finančné detaily nezverejnil.

Tierney odohral v uplynulej sezóne 82 zápasov v základnej časti a pripísal si 40 bodov (17+23), v 10 dueloch play-off pridal dve asistencie. "Bola to jeho najlepšia sezóna. Vždy sme vedeli, že je zodpovedný a defenzívne orientovaný hráč, no teraz ukázal, že dokáže byť aj produktívny," povedal generálny manažér Doug Wilson.

Sedemnásťročného Merkleyho si San Jose vybralo z 21. pozície v tohtoročnom drafte a podpísalo s ním trojročný nováčikovský kontrakt. V uplynulej sezóne pôsobil v tíme Guelph Storm a v 69 dueloch nazbieral 73 bodov (14+59). "Ryan bol jeden z najtalentovanejších hráčov na svojej pozícii v tohtoročnom drafte a sme nadšení, že sme ho získali," uviedol Wilson pre portál NHL.


Tagy: San Jose Sharks Doug Wilson Chris Tierney Ryan Merkley

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/AP

DISKUSIA