Problémy nemá iba Žilina: Finančné resty má aj nováčik z Detvy

Ilustračné foto
Ilustračné foto

DETVA - Klub HC 07 Detva dlží hráčom peniaze, napriek tomu spoločnosť Pro-hokej údajne odporučila Slovenskému zväzu ľadového hokeja (SZĽH), aby udelil Podpoľancom licenciu pre účasť v budúcom ročníku Tipsport ligy. Informovali o tom zástupcovia Slovenskej asociácie hráčov ľadového hokeja (SIHPA). Dodali však, že ide o oveľa nižšie sumy, ako v problémovej Žiline.

"SIHPA nahlásila spoločnosti Pro-hokej dlhy aj v iných kluboch, i keď v neporovnateľne menšom rozsahu ako v Žiline. V Detve evidujeme nedoplatky vo výške síce len niekoľko stoviek eur, avšak z pohľadu hráčov ide stále o neoprávnený dlh Detvy," píše sa na oficiálnej internetovej stránke asociácie.

Teoreticky sa ešte môže stať, že Detva príde o licenciu. O všetkom rozhodne zasadnutie VV SZĽH, na ktorom chce mať zastúpenie aj SIHPA. "Podľa dostupných informácií odporučil Pro-hokej SZĽH, aby Detve udelil licenciu. SIHPA v súčasnosti čaká na písomné vysvetlenie spoločnosti Pro-hokej, ktorú požiadala o vysvetlenie celej situácie. SIHPA taktiež požiadala vedenie SZĽH, aby Výkonný výbor SZĽH prizval zástupcu SIHPA na jeho zasadnutie, na ktorom bude rozhodovať o definitívnom udelení licencií jednotlivým klubom pre nasledujúcu sezónu," uvádza sa na webovej stránke sihpa.net.


Tagy: HC 07 Detva

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA