Ostrá kritika prezidenta bratislavského Interu: Nie je kde hrať futbal a nikto nič nerobí!

Tlačová konferencia FK Inter Bratislava pre začiatkom nového ligového ročníka
Tlačová konferencia FK Inter Bratislava pre začiatkom nového ligového ročníka

BRATISLAVA – V nadchádzajúcom súťažnom ročníku II. futbalovej ligy 2018/2019 príde po dlhoročnej odmlke opäť k bratislavskému derby Inter – Petržalka. Kým Inter v druhej najvyššej súťaži bude pôsobiť už druhú sezónu, FC Petržalka je nováčik.

"Konečne sa bude v Bratislave opäť hrať miestne derby. Veľmi sa na tie zápasy teším, zaspomínam si pritom na staré časy," povedal na tlačovej konferencii pred štartom II. ligy kapitán FK Inter, 39-ročný Peter Petráš, ktorý v minulosti hrával aj za Artmediu Petržalka, predchodcu dnešného FC Petržalka. "Na prípravu sme nemali veľa času, ale tréningy boli dobre nastavené, vyhýbali sa nám zranenia. Dreli sme v tréningu, teraz by sme sa chceli priblížiť k výsledkom jarnej časti, ktorá bola pre nás úspešná."

Novým trénerom Interu je bývalý kormidelník Tatrana Prešov Miroslav Jantek, ktorý vystriedal Jozefa Brezovského: "Pre mňa je Inter kultovým klubom nielen slovenským, ale aj československým. Je pre mňa cťou a súčasne aj záväzkom, aby som svojou činnosťou v čo najkratšom čase prispel k splneniu stanovených cieľov. V príprave sme odohrali päť stretnutí s mužstvami, ktoré majú svoju kvalitu. Pomohli mi ukázať aktuálnu výkonnosť jednotlivých hráčov. Urobil som si súčasne obraz o tom, ktorí hráči by mohli byť nositeľmi kvality a odkryli niektoré miesta, kde by sme mužstvo mohli ešte doplniť."

Skúsený prezident klubu Jozef Barmoš opísal ciele pre novú sezónu: "Mohli ste po príchode vidieť vystavené trofeje, ktoré Inter získal počas bohatej histórie svojej existencie. Chceme nadviazať na úspechy a vrátiť tento klub na miesta, kam vždy patril. Náš konečný cieľ je návrat do prvej súťaže, kam Inter historicky vždy patril. Nemáme tu teraz vypísaný nejaký časový horizont, ale toho sa chceme čím skôr dožiť. Rovnako sa chceme na to všetko poctivo pripraviť. Máme na to historické aj morálne právo. Staráme sa o vyše tristo mladých futbalistov v našich mládežníckych mužstvách. To je záväzok aj pre Bratislavu, aby nám vytvorila také podmienky, aby sme mohli hrávať naše zápasy v Bratislave."

Bývalý československý reprezentant, či hráč Interu Bratislava alebo Dukly Praha zároveň vyzval kompetentných, aby sa viac zaujímali o rozvoj futbalu v hlavnom meste: "Vždy je ťažké si určiť nejaké termíny vo veciach, ktoré nefinancujete z vlastného vrecka. V Bratislave má momentálne Petržalka výnimku do súťaže, čo sa týka štadióna. My máme platnú licenciu v Stupave, Národný štadión sa dokončuje. Ostatné štadióny ako Rapid nám nevyhovujú. Kde potom máme hrať? Dala by sa urobiť možno výnimka, ale aký má zmysel robiť výnimku na jeden zápas? Aby sme vytrhli hráčov z domáceho prostredia? Jednoducho, taká je realita, futbal nie je kde hrať."

"Do toho musíte búšiť aj vy - médiá. To nie je problém, ktorý vedia vyriešiť kluby za nejaký okamih. To chce čas, to chce roky, aby sa niečo pohlo. Petržalka deklarovala, že nebude hrať nikde inde ako v Petržalke. A my patríme sem, do tejto lokality, kde Inter celý život pôsobil. Verím, že Inter tu bude a takto si to želajú aj naši fanúšikovia. Naša filozofia je jasná. Chceme vybudovať silnú kostru tímu a mať jasnú koncepciu hry, ako chceme mať aj obrovskú prevahu mladých talentovaných hráčov. Som rád, že naše súťažné derby zápasy proti Petržalke prilákajú divákov v rámci možných kapacít štadiónov. Možno až v tej chvíli ľudia pochopia, teda tí ľudia, ktorí teraz pre futbal nerobia nič, ale majú na to kompetencie, že futbal v Bratislave potrebuje pomocnú ruku," povedal Barmoš pre Športky a ostatné prítomné médiá.


Tagy: FK Inter Bratislava Jozef Barmoš

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
športky, TASR
Foto:
Športky, TASR

DISKUSIA