Slovenský brankársky hrdina je stále bez klubu: Nechcem byť polovičným brankárom

Ján Laco na tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie
Ján Laco na tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Slovenský hokejový brankár Ján Laco je pred sezónou 2018/2019 stále bez klubu a je pravdepodobné, že v najbližších dňoch sa to nezmení. Skúsený 36-ročný gólman sa totiž stále zotavuje zo zdravotných problémov, ktoré ho limitovali počas ostatného súťažného ročníka.

"Zatiaľ nemám nič nové. Povedal som, že pokiaľ nebudem stopercentne v poriadku, tak nikde zmluvu nepodpíšem. Nebolo by to férové ani voči klubu. Nechcem byť polovičným brankárom," povedal Ján Laco v rozhovore pre portál hokej.sk.

Sezónu 2017/2018 začal v Chomutov, skončil na hosťovaní v Sparte Praha a okrem 33 odchytaných duelov na klubovej úrovni si pripísal aj dva štarty na ZOH 2018 v kórejskom Pjongčangu. "Reprezentácia sa vždy odvíja od klubovej sezóny. A ak nemáte pohodu v klube, tak nemôžete ísť do bránky národného tímu. Posledná sezóna bola veľmi zlá. Vlieklo sa so mnou veľa drobných zranení a naťahujem sa s tým ešte stále. Nebolo to teda nič príjemné. Ak si niečo odtrhnete, tak viete, že sa za pár mesiacov vrátite späť. Takéto kadejaké drobné zranenia sa však naťahujú a človeka oberajú o pohodu," doplnil Ján Laco, ktorý počas aktuálneho týždňa v Košiciach pomáhal Rastislavovi Staňovi pri tréningoch mladých brankárov.


Tagy: Ján Laco

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka slovenskej Tipsport Extraligy
Zdroj:
SITA
Foto:
TASR/Michal Svítok

DISKUSIA