Brutálna vražda šokovala svet: Mladého olympijského medailistu ubodali na ulici!

Denis Ten bol brutálne zavraždený
Denis Ten bol brutálne zavraždený

ALMATY - Polícia v Kazachstane zadržala jedného z dvojice mužov podozrivých z vraždy bronzového medailistu z olympijských hier 2014 a krasokorčuliarskeho vicemajstra sveta z roku 2013 Denisa Tena. Podľa zahraničných agentúr sa podarilo identifikovať aj druhého páchateľa, ten je však zatiaľ stále na úteku.

Dvadsaťpäťročný kazašský krasokorčuliar bol brutálne zavraždený. Bronzového medailistu z olympijských hier 2014 a vicemajstra sveta z roku 2013 dobodali na ulici v Almaty dvaja muži, krasokorčuliar potom v nemocnici kvôli veľkej strate krvi zomrel.

Jeden z najpopulárnejších športovcov Kazachstanu sa dostal s mužmi do konfliktu po tom, čo ich pristihol pri pokuse zničiť mu auto. Pri napadnutí utrpel hlboké rany. Nôž útočníka zasiahol aj stehennú tepnu a krasokorčuliar stratil tri litre krvi. V nemocnici podstúpil urgentnú operáciu a tri hodiny bojoval o život, nakoniec ale zraneniam podľahol.

Ten, ktorý má v zbierke aj bronz z majstrovstiev sveta 2015, bol takisto tvárou kazašskej kandidatúry na zimné olympijské hry 2022. Pri hlasovaní MOV v roku 2015 dostal ale pred Almaty prednosť konkurenčný projekt Pekingu. V minulom roku vyhral Ten zimnú univerziádu, v poslednej dobe ho ale prenasledovali zranenia. Na tohtoročných OH v Pjongčangu obsadil až 27. miesto.

Predseda MOV Thomas Bach bol správou o úmrtí Tena šokovaný. "Denis Ten bol skvelý športovec. Bol to srdečný človek a šarmantný muž. Je to obrovská tragédia, že sme ho v tak mladom veku stratili," uviedol Bach na oficiálnom facebookovom profile MOV.


Tagy: Denis Ten

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP - David J. Phillip

DISKUSIA