O Petra Čecha je stále záujem: Vymení český brankár dres londýnskeho Arsenalu?

Petr ČechPetr Čech Zdroj: TASR

LONDÝN - Petr Čech by v AS Rím mohol nahradiť Brazílčana Alissona, ktorý sa nedávnym prestupom do Liverpoolu stal najdrahším futbalovým brankárom histórie. Podľa britského denníka The Sun sa riaditeľ rímskeho klubu Ramón Monchi obáva, že obrana jeho tímu má málo skúseností a Čech s dvesto vychytanými nulami v Premier League by jej ich mohol dodať.

Špekulácie okolo Čechovej budúcnosti sa vyrojili zvlášť potom, čo Arsenal angažoval z Leverkusenu Bernda Lena. Tréner Unai Emery má navyše k dispozícii Kolumbijčana Davida Ospinu a novinári na ostrovoch súdia, že pre všetkých troch nie je v klube dosť miesta.

O Čecha je v jeho tridsiatich šiestich rokoch stále záujem. V tlači sa objavili úvahy o tom, že by sa mohol vrátiť do Chelsea, keď jeho niekdajší rival Belgičan Thibaut Courtois má namierené do Realu Madrid. Sám Čech priznal, že na začiatku leta odmietol ponuku z Neapola.

Hráčov agent Viktor Kolář úvahy o zmene dresu odmieta. "Okolo Petra Čecha je v prestupovom okne vždy rušno, pretože je významnou postavou Premier League. Ale momentálne sa naplno pripravuje na sezónu v Arsenale. Žiadna konkrétna ponuka nie je na stole," povedal predseda predstavensta agentúry Sport Invest.

Viac o téme: Petr Čech FC Liverpool AS Rím Arsenal Londýn FC
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články