VIDEO Sagan sa po náročnom stúpaní chcel dostať na úplnú špicu: Víťazstvo je víťazstvo

Jasper Stuyven a Peter Sagan počas 14. etapy Tour de France
Jasper Stuyven a Peter Sagan počas 14. etapy Tour de France

MENDE - Slovenský cyklista Peter Sagan skončil na štvrtom mieste v sobotňajšej 14. etape na 105. ročníku Tour de France, ktorá viedla zo Saint-Paul-Trois-Chateaux a po 188 km finišovala v Mende po náročnom záverečnom stúpaní Côte de la Croix Neuve s dĺžkou 3 km a priemerným sklnom 10,2 %.

Z víťazstva sa tešil Španiel Omar Fraile z tímu Astana s náskokom šiestich sekúnd pred Julianom Alaphilippom vo farbách Quick-Step Floors a Jasperom Stuyvenom z Treku-Segafredo. Sagan prišiel do cieľa s mankom 12 sekúnd. Pre 28-ročného Fraileho to bolo premiérové víťazstvo na TdF, druhé na pretekoch Grand Tour. Tešil sa aj vlani na Giro d'Italia.

"Je to úžasný deň, o tomto víťazstve som sníval. Napokon sme ho získali a je to fenomenálne. Jednoznačne ide o najlepší deň mojej kariéry. V stúpaní nám fúkal protivietor, bolo to skutočne zradné. Snažil som sa ísť čo najplynulejšie, na konci som mal ešte dostatok síl v nohách. Dnešné záverečné stúpanie som poznal veľmi dobre," povedal Fraile.

Trojnásobný majster sveta vo farbách tímu Bora-Hansgrohe Peter Sagan si v 14. etape pripísal ďalších 39 bodov do bodovacej súťaže. Pred Nórom Alexandrom Kristoffom zo zoskupenia UAE Team Emirates má náskok 267 bodov a nezadržateľne mieri za ziskom šiesteho zeleného dresu.

"Stráviť celý deň v čelnej skupine bolo pre mňa trošku nudné, pretože som si myslel, že v závere ma aj tak utrhnú. Bol to pre mňa naozaj dlhý deň. Posledných 5 km som sa však opäť začal sústrediť, chcel som sa chopiť šance a trochu sa vytrápiť. Zostal som v prvej skupine a ešte som mal našetrenú nejakú energiu, takže keď sme zdolali stúpanie, chcel som sa ešte dostať na úplnú špicu. Som rád, že nohy šli dobre, ale víťazstvo je víťazstvo," uviedol Peter Sagan prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na facebooku.

Nedeľňajšia 15. etapa zavedie cyklistov na juh Centrálneho masívu, na programe dňa budú tri kategorizované stúpania, to najťažšie Pic de Nore (12,3 km, 6,3 %) má vrchol 42 km pred cieľom.


Tagy: Peter Sagan Omar Fraile Tour De France 2018

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
SITA/AP - Peter Dejong; Video: Le Tour de France

DISKUSIA