Najzamotanejší rébus celej Tour: To sa nesmie stať, vyzerali by sme ako hlupáci!

Chris Froome a Geraint Thomas
Chris Froome a Geraint Thomas

MENDE - Geraint Thomas dosiaľ jazdí ako bezchybne namazaný stroj, 32-ročný Walesan ovládol dve z troch alpských etáp a užíva si líderskú pozíciu na najväčších a najslávnejších pretekoch Tour de France. Lenže má to háčik, číslom jedna v tíme Sky je totiž Chris Froome.

"Najdôležitejšie je, aby jeden z nášho tímu Sky prišiel do cieľa v Paríži ako celkový víťaz a nebojovali sme jeden proti druhému. To by sme vyzerali ako hlupáci, keby sme nechali vyhrať Dumoulina. Toto je pre mňa úplne nová situácia jazdiť trojtýždňové preteky ako líder. Každý deň na Tour je však iný a stať sa môže ešte čokoľvek. Naši šéfovia by radi dopriali víťazstvo nám obom, teda mne aj Froomovi. Samozrejme, bol by som radšej, ak by som to bol ja," citujú Thomasa weby Cyclingnews a Velonews.

Z víťazstva vo včerajšej etape sa tešil Španiel Omar Fraile z tímu Astana s náskokom šiestich sekúnd pred Julianom Alaphilippom vo farbách Quick-Step Floors a Jasperom Stuyvenom z Treku-Segafredo. Sagan prišiel do cieľa s mankom 12 sekúnd. Pre 28-ročného Fraileho to bolo premiérové víťazstvo na TdF, druhé na pretekoch Grand Tour. Tešil sa aj vlani na Giro d'Italia. Peter Sagan skončil na štvrtom mieste.


Čierny kôň Tour de France naháňa strach tímu Sky: Ak to Froome spraví, nemám šancu!


Hlavné pole do cieľa etapy priviedol Slovinec Primož Roglič v drese LottoNL-Jumbo s mankom 18:01 min na Fraileho. Za ním s odstupom 8 sekúnd finišovalo trio Tom Dumoulin (Sunweb), držiteľ žltého dresu Geraint Thomas a obhajca vlaňajšieho prvenstva Christopher Froome (obaja Sky).

Mierne stratili Romain Bardet (Ag2r La Mondiale), Nairo Quintana či Mikel Landa (obaja Movistar). Thomas si udržal žlté tričko s náskokom 1:39 min pred Froomom, tretí je s mankom 1:50 min Dumoulin. Peter Sagan sa zo 60. miesta posunul na 45. priečku (+1:05:20 h).


Tagy: Chris Froome Geraint Thomas

Zdroj:
SITA, športky
Foto:
TASR/AP Photo/Peter Dejong

DISKUSIA