VIDEO Haraslín s Kuciakom v Poľsku za hrdinov: Slovenské duo rozhodlo o triumfe Lechie

Lukáš Haraslín prispel k triumfu Lechie
Lukáš Haraslín prispel k triumfu Lechie

BIALYSTOK - Futbalisti Lechie Gdansk vstúpili do nového ročníka najvyššej poľskej súťaže 2018/2019 víťazstvom na ihrisku vicemajstrovskej Jagiellonie Bialystok (1:0). Pričinili sa o to aj dvaja Slováci - Dušan Kuciak a Lukáš Haraslín. Prvý menovaný si v slovenskom brankárskom mikrosúboji s domácim Mariánom Kelemenom udržal čisté konto, druhý sa pre zmenu postaral o víťazný zásah hostí, keď v 10. min ako na podnose ponúkol loptu pre Flávia Paixaa.

"Som rád, že akcia, do ktorej som bol zapojený, rozhodla o osude stretnutia. Videl som, že na moju stranu letí lopta. Dúfal som, že prejde až ku mne a tak sa aj stalo. Potom som sa rozhodol pre prihrávku na Flávia, ktorú pohotovo zakončil," povedal Haraslín pre oficiálny klubový web.

Lechia bola v predminulej sezóne do poslednej chvíle v hre o majstrovský titul, uplynulý ročník jej však nevyšiel, keď skončila až na 13. mieste. "Nemožno povedať, že to bol pekný zápas, ale tak je to vždy na začiatku sezóny. Prvé stretnutia sú ťažké, navyše netreba zabúdať, že sme pricestovali k vicemajstrovi Poľska. V mnohých momentoch sme hrali so srdcom, nevzdávali sme sa a hrali sme až do konca. Ukázali sme, ako sa má bojovať o tri body a predviedli veľký charakter," doplnil 22-ročný Bratislavčan a zdôraznil, že mužstvo Lechie musí naďalej na sebe pracovať. "Toto víťazstvo nám dodá sebadôveru, ale prvým zápasom sa to nekončí. Pokúsime sa odstrániť chyby, ktorých sme sa dopúšťali, aby sme ich v ďalších dueloch neopakovali."


Tagy: Jagiellonia Bialystok Lukáš Haraslín Dušan Kuciak Lechia Gdansk

Zdroj:
SITA
Foto:
lechia.pl; Video: Canal+

DISKUSIA