VIDEO Marián Hossa o veľkom slovenskom talente: Neprekvapilo ma to, vidia v ňom potenciál!

Marián Hossa
Marián Hossa

DUBNICA NAD VÁHOM - Na výzvu Tomáša Tatara zareagovali viaceré hviezdy slovenského hokeja. Hlavnou myšlienkou bol rozvoj športu na Slovensku a Športky pri tejto milej udalosti nemohli chýbať. Slávni hokejisti ako Marián Hossa, Marián Gáborík, Marko Daňo a samozrejme aj Tomáš Tatar, si zmerali sily so slovenskou florbalovou reprezentáciou. Nešlo o to zvíťaziť, ale zabaviť sa a prispieť na dobrú vec, čo sa podarilo.

Jedným z hostí na vydarenej akcii v Dubnici nad Váhom bol aj Marián Hossa, pre ktorého nie je florbal ničím novým. S partiou si ho rád zahrá, aby sa udržoval v kondícii. Možno aj preto mu život aktívneho hokejového hráča zatiaľ nechýba. "Absolvoval som to veľa rokov, takže mi to zatiaľ nechýba. Vychutnávam si, že si môžem dopriať aj nejaké voľno. Keď sa mi chce, tak si zájdem do posilňovne. Takýto luxus som nemal nikdy," prezradil Hossa v rozhovore pre Športky.

Hossa nemôže kvôli ochoreniu pokračovať v kariére, no prehľad rozhodne nestratil. Neustále je v kontakte so svojim tímom Chicago Blakhawks a už teraz sa črtá spolupráca do budúcna. Hoci on už si v NHL zrejme nikdy nezahrá, v lige sa objavujú nové slovenské mená, čo ho teší: "Privítavam, keď je v najlepšej lige na svete viacej Slovákov. Teší ma, že sa objavujú nové mená. Po dlhšej dobe bol nádejnejší draft. Chalani boli draftovaní pomerne vysoko."

Na spomínanom drafte bol najlepším Slovákom presne podľa očakávaní Martin Fehérváry, ktorý sa predstavil aj na MS 2018 v Dánsku a patril k tomu lepšiemu, čo mohol fanúšik na ľade vidieť. Z celkovej 46. pozície si ho vybral aktuálny šampión NHL Washington Capitals. Slovenský obranca s klubom okamžite podpísal trojročnú zmluvu. "Neprekvapilo ma to. Vidia v ňom potenciál. V tých začiatkoch nejde o veľké peniaze. Keď bude Fehy cieľavedomý ako doteraz, tak má dosť veľkú šancu," dodal Hossa pre Športky.


Tagy: Marián Hossa Martin Fehérváry FitFabric

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Autor:
© Zoznam/Rendek
Foto:
Ján Zemiar; Video: Ján Zemiar

DISKUSIA