Brazílsky supertalent smeroval do Ríma: Prišla Barcelona a zrazu sa karta obrátila!

Malcom
Malcom

RÍM - Gialorossi z Ríma prišli počas júla o brankársku oporu v podobe brazílskeho strážcu Alissona Beckera, ktorý odišiel za ťažké milióny do Liverpoolu FC. Klub však okamžite pracuje na investíciách z Alissonovho prestupu. Dlho cielili v Bordeaux na Malcoma, Alissonovho krajana. Zdá sa, že s klubom z tradičnej vínnej oblasti napokon dospeli k dohode.

AS Rím na svojom twittrovom účte potvrdil, že sa s Girondins Bordeaux dokázal dohovoriť na prestupovej sume. Teraz už zostáva vyriešiť iba platové podmienky a brazílske pravé krídlo musí absolvovať zdravotnú prehliadku. Suma za transfer zatiaľ nebola zverejnená, mohlo by ísť približne o 35 miliónov libier. 

O Malcoma sa intenzívne zaujímali popredné európske veľmoci ako Chelsea, Arsenal či Inter Miláno, ktoré sa s Bordeaux dostalo v rokovaniach do pokročilých štádií. Siete plánoval rozhodiť aj José Mourinho, tomu v Manchestri United dlhodobo chýba kvalitný pravý krídelník. Napokon sa nič z toho neudeje a ďalším Malcomovým pôsobiskom bude hlavné mesto Talianska. Dá sa však predpokladať, že v prípade vydarených výkonov bude vyzváňať telefón v AS omnoho častejšie a udržať Malcoma nebude jednoduché.

Všetko je inak, Bordeaux stoplo prestup!

Včera sme informovali, že dohoda medzi Bordeaux a AS Rím bola spečatená, ale napokon sa zdá byť celá situácia úplne obrátená hore nohami! V poslednej chvíli dokvitla FC Barcelona a jej cieľom je doslova ukradnúť Rimanom Malcoma spod rúk. 

Malcom mal smerovať do Ríma na lekársku prehliadku, ale Bordeaux transfer zastavilo po tom, ako Barcelona deklarovala interes, Jeho presun do talianskej metropoly je tak možno pasé alebo minimálne v obrovskom ohrození. Barcelona sa na Malcoma obrátila po tom, ako Chelsea odmietla tri ponuky za krídelníka Williana. 

Z pohľadu FCB by išlo o výhodnejší nákup. Brazílsky rýchlik je o deväť rokov mladší a bol by aj lacnejší, zatiaľ čo Willian sa blíži vekom k tridsiatke a ti najlepšie roky už azda dosiahol. Celá táto prestupová sága tak napísala ďalšiu kapitolu. Sprvu to vyzeralo na Inter Miláno, potom na AS Rím, teraz je na sedadle vodiča podľa všetkého Barcelona. 


Tagy: AS Rím Girondins Bordeaux Malcom

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Serie A
Zdroj:
športky
Foto:
Twitter/MailOnline Sport, SITA/AP/Matilde Campodonico, Ross Setford, John Cowpland; Twitter/AS Roma English

DISKUSIA