Federer sa drží kľúča k jeho dlhovekosti: Odhlásil sa z turnaja v Toronte

Roger Federer
Roger Federer

TORONTO - Švajčiarsky tenista Roger Federer vynechá turnaj Rogers Cup v kanadskom Toronte (4.- 12. 8.), ktorý patrí do prestížnej série ATP Masters 1000. Bývalý svetový hráč číslo 1 a držiteľ 20 grandslamových trofejí vo dvojhre tvrdí, že chce byť v čo najlepšej forme pred záverečným turnajom grandslamovej sezóny US Open v New Yorku (27.8. - 9.9.).

Federer je dvojnásobný šampión z Toronta, ktoré alternuje ako usporiadateľ najvýznamnejšieho kanadského turnaja Rogers Cupu každý druhý rok s Montrealom. Vlani bol v Montreale vo finále, prehral tam s Nemcom Alexandrom Zverevom.

"Keďže starostlivé plánovanie turnajov je kľúčom k mojej dlhovekosti na kurtoch, žiaľ, rozhodol som sa nehrať v Toronte. Ospravedlňujem sa za to," napísal Federer v oficiálnom vyhlásení. Podľa predbežných prihlášok je Federer jediný hráč z prvej svetovej dvadsiatky, ktorý bude chýbať na podujatí v Toronte. Svetová dvojka sa však chystá na nasledujúci turnaj do Cincinnati, kde vyhral rekordných 7-krát titul a pred rokom chýbal pre problémy s chrbtom.

Federer, ktorý 8. augusta oslávi 37. narodeniny, sa v tomto roku predstavil na siedmich turnajoch hlavného profiokruhu a trikrát zdvihol nad hlavu víťaznú trofej. Bolo to na Australian Open v Melbourne, v Rotterdame a Stuttgarte.


Tagy: Roger Federer Toronto

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/Florian Eisele

DISKUSIA