Francúzsko pred finále strážilo veľké tajomstvo: Mbappé takmer prišiel o životný zápas

Na snímke francúzsky útočník Kylian Mbappé
Na snímke francúzsky útočník Kylian Mbappé

PARÍŽ - Francúzsky mladík Kylian Mbappé nastúpil v rozhodujúcich zápasoch XXI. majstrovstiev sveta vo futbale v Rusku so zranením chrbta. Ako referuje denník L´Equipe, rýchlonohý krídelník parížskeho St. Germain utrpel zdravotnú indispozíciu deň pred semifinálovým stretnutím s Belgickom (1:0) na ceste do sprchy.

"Ráno vstal, chcel ísť do kúpeľne, no pocítil neznesiteľnú bolesť. Začul prasknutie a prevalil sa na posteľ," napísal L´Equipe. Lekári tímu "Les Bleus" mu diagnostikovali zablokované tri stavce, dokázali ho však dostať aspoň do takého stavu, že sa mohol objaviť v najdôležitejších vystúpeniach "trikolóry" na šampionáte. S trénerským štábom sa dohodli Mbappého problémy uchovať v tajnosti, aby nedali súperom príležitosť využiť slabinu 19-ročného ofenzívneho hráča.

Mbappé napriek zraneniu vo finálovom zápase v moskovských Lužnikách skóroval na priebežných 4:1 a prispel k zisku druhého titulu majstra sveta pre Francúzsko. Mbappé získal ocenenie pre najlepšieho mladého hráča podujatia.


Tagy: Francúzsko Kylian Mbappé MS v Rusku 2018

Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP/David Vincent

DISKUSIA