Najväčšie problémy sú zažehnané: Žilina štartuje spoločnú prípravu na sezónu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA

ŽILINA - So spoločnou prípravou na novú tipsportligovú sezónu už začali aj hokejisti Žiliny. Pod Dubňom chcú dať príležitosť mladíkom z juniorky či odchovancom.

"Každý z nás sa teší na ľad, po letnej príprave na suchu je to pre nás radosť. Určite sa chceme pobiť o to, aby sme najlepšie hájili meno nášho klubu v lige," povedal pre oficiálny klubový web útočník Patrik Rogoň. V tíme sú aj skúsení hokejisti: "Do prípravy sa zapojil Rudolf Huna i Richard Jenčík, z útočníkov je s nami aj Lukáš Hvila či Matej Síkela. V obrane zo známejších mien je Ivan Jankovič, Emil Bagin alebo Juraj Ďurkech. Samozrejme, rátame aj s domácimi odchovancami Rogoňom, Mendrejom, Mikolášom, Ondrušom a ďalšími. Uvidíme, ako sa nám podarí vhodne doplniť káder," poznamenal Milan Čanky, poverený športový riaditeľ. Žilinskému klubu dlho hrozilo, že nedobrovoľne opustí najvyššiu domácu hokejovú súťaž. Zdá sa však, že nateraz sú najväčšie problémy družstva zažehnané.

Žilinčania poznajú už aj plán prípravných duelov pred novou sezónou Tipsport ligy 2018/2019. Prvú duel absolvujú vo štvrtok 2. augusta doma proti poľskému Jastrzebiu, nasledovať bude súboj v Martine, pred vlastnými fanúšikmi proti Liptovskému Mikulášu, Martinu, maďarskému Shékesfeherváru a prvoligovému HC Bratislava. V Ružomberku nastúpi Žilina proti Liptovskému Mikulášu, neskôr doma privíta tipsportligového nováčika UTE Budapešť a generálkou na súťažný štart bude duel vo Vsetíne proti miestnemu klubu.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 17
Viac o téme: Milan Čanky MsHK Žilina Patrik Rogoň
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA
  • Zdroj: SITA

Súvisiace články