VIDEO Trnavčania dvoma krásnymi gólmi šokovali Varšavu: Výrazný krok k postupu!

Na snímke hráči Spartaka v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov vo futbale medzi Legia Varšava - FC Spartak TrnavaNa snímke hráči Spartaka v prvom zápase 2. predkola Ligy majstrov vo futbale medzi Legia Varšava - FC Spartak Trnava Zdroj: TASR – Lukáš Grinaj

TRNAVA - Futbalisti Spartaka Trnava sa výrazne priblížili k postupu do 3. predkola Ligy majstrov (LM) 2018/2019. Hráči aktuálneho slovenského šampióna triumfovali na ihrisku poľského majstra Legia Varšava 2:0 v utorňajšom súboji 2. predkola elitnej európskej pohárovej súťaže. Skóre stretnutia otvoril v 16. min stredopoliar slovenského účastníka Erik Grendel, v nadstavenom čase potvrdil triumf striedajúci Ján Vlasko. Odveta je na programe v utorok 31. júla od 20.30 h na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Celkový víťaz dvojzápasu sa stretne s lepším z dvojice Crvena Zvedza Belehrad - FK Suduva Marijampolé. V úvodnom duely uspeli hráči favorizovaného srbského mužstva jednoznačne 3:0.

Do zápasu lepšie vstúpili futbalisti slovenského majstra, v 3. min však Erik Jirka po krížnej prihrávke Marvina Egha netrafil vo veľkej šanci bránku. V siedmej minúte sa Trnavčania znovu dostali do príležitosti, Eghovu hlavičku pohotovo zneškodnil brankár Legie Arkadiusz Malarz. O desať minút neskôr sa hráči Spartaka predsa len dočkali, spoza šestnástky presne napriahol 29-ročný stredopoliar Grendel a "obaľovačkou" prekonal Malarza. Futbalisti Legie sa dostávali do šancí najmä po štandardných situáciách, v 31. min veľmi nebezpečne hlavičkoval skúsený španielsky obranca Inaki Astiz, ale výborne zasiahol gólman hostí Martin Chudý. V 39. min z diaľky pálil Jirka, ale netrafil bránku. Rovnaký hráč bol v príležitosti aj v nadstavenom čase prvého dejstva, tentoraz jeho prekvapivú strelu s problémami vyrazil Malarz.

Do druhej časti hry vstúpili o čosi aktívnejšie domáci hráč, ďalekonosnú strelu Carlitosa v 49. min chytil Chudý. O dve minúty neskôr prišlo k nedorozumeniu v defenzíve Legie, Antonovi Slobodovi však chýbalo pár metrov, aby mohol loptu usmerniť do opustenej "svätyne" varšavského tímu. V 68. min zdiaľky skúsil preveril Malarza Martin Tóth, ale tesne minul. V 73. min sa do veľkej šance dostala Legia, hráči Spartaka s problémami ubránili Carlitosa, José Kanté sa už nedostal k strele vďaka dobrej defenzívnej činnosti Tótha. V 82. min sa snažil znovu prekvapiť súperovho brankára famózne hrajúci mladík Jirka, ale nebol úspešný. O minútu neskôr si azda najväčšiu šancu duelu vypracoval Egho, z pravej strany šestnástky sa výborne predral až do skvelej streleckej príležitosti a hoci sa mu núkala i možnosť prihrávky na dvoch voľných spoluhráčov, rozhodol sa pre zakončenie a nepochopiteľne netrafil bránku. V nadstavenom čase šibalsky skóroval Vlasko, ktorý prišiel na ihrisko iba pár sekúnd predtým a potvrdil zaslúžený triumf zverencov Radoslava Látala.

Futbalová Liga majstrov 2018/2019 - 2. predkolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu) - utorok:

Legia Varšava (Poľ.) - FC Spartak Trnava (SR) 0:2 (0:1)
Góly: 16. Grendel, 90.+ Vlasko, ŽK: 60. Kanté, 67. C. Philipps, 73. Vešovič - 13. Egho, 32. L. Greššák, 71. Godál, 80. Chudý, 90.+ Miesenböck, rozhodoval: Á. Farkas (Maď.)

Zostavy:
Trnava: Chudý - A. Kadlec, Godál, Martin Tóth, Čonka - A. Sloboda (86. Hladík), L. Greššák, J. Rada, Grendel (64. Miesenböck), Jirka - Egho (90. Vlasko)
Legia: Malarz - Vešovič, Astiz, Philipps (69. Hämäläinen), Hloušek - Antolič, Maczyňski (17. Wieteska), Cafú - Szymaňski (63. Radovič), Kanté, Carlitos

Viac o téme: FC Spartak Trnava Légia Varšava