Turecký prezident Erdogan sa zastal Özila: V kauze vidí rasizmus

Mesut Özil
Mesut Özil

ISTANBUL - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyjadril podporu nemeckému futbalistovi Mesutovi Özilovi po jeho ukončení reprezentačnej kariéry. Stredopoliar londýnskeho Arsenalu zavŕšil svoje pôsobenie v tíme "Nationalelf" v nedeľu, len zopár týždňov po nečakanom konci Nemecka v skupinovej fáze MS 2018 v Rusku.

Ako dôvod uviedol rasizmus a nespravodlivé zaobchádzanie s jeho osobou v médiách, futbalovom zväze a zo strany fanúšikov. Özil sa vo vyhlásení tiež vyjadril ku kritike jeho výkonov na "mundiale" a rozhodnutí nechať sa odfotografovať prezidentom Erdoganom.

Turecký líder povedal reportérom, že s nemeckým futbalistom situáciu v pondelok prebral. "Je neprípustné, aby mladý muž, ktorý urobil všetko pre dobro nemeckého futbalového tímu a pomohol mu k úspechom, čelil takto rasistickým reakciám pre jeho náboženstvu," vyhlásil Erdogan.

Nemeckého futbalistu sa zastala aj Turecká futbalová federácia, ktorá plne podporia Özila a jeho rodinu. Vo vyhlásení tiež odsúdila vyhrážky, hanlivé odkazy a prístup smerom k Özilovi. Futbalovú verejnosť ďalej vyzvala, aby jednotne stála proti rasizmu a neznášanlivosti.


Tagy: Nemecko Mesut Özil Turecko Recep Tayyip Erdogan

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Bundesligy
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA