Reparát Slovákov vyšiel na výbornú: Brazíliu deklasovali jedenástimi gólmi!

Slovenskí reprezentanti si poradili s BrazíliouSlovenskí reprezentanti si poradili s Brazíliou Zdroj: worldskate.org

ASIAGO/ROANA - Výber trénera Andreja Szokeho čakal v druhom zápase skupinovej fázy rovnako súper z Južnej Ameriky a tým bola Brazília. Slovenské mužstvo po úvodnej tesnej presne vstúpilo do zápasu diametrálne odlišne a už v prvej minúte sa dostalo do dvojgólového vedenia zásluhou Uhnáka a Achsa. Brazília nekládla taký odpor ako v predošlom zápase tím Argentíny.

Slováci jednoznačne dominovali vo všetkých  herných činnostiach a do polčasu vyhrávali už 8:0. V druhej polovici sa zápas už len dohrával, a šancu zachytať  si dostal aj mladý brankár Pončák, kedže brankársku jednotku Bohuša, nechal tréner oddychovať do ďaľšieho priebehu turnaja. Reprezentačný tím trochu poľavil, čo sa odrazilo aj na predvedenej hre, kedy dovolil súperovi streliť 2 góly. V posledných minútach sa podarilo streliť Slovákom 3 góly a tak si pripísali historicky prvé víťazstvo v organizácii World Skate a rovnako aj na turnaji v pomere 11:2

Góly Slovenska: 1.Uhnák (Szabó) 1. Achs (Žitňanský) 5. Szabó (Uhnák) 7. Szabó (Erteľ) 10. Erteľ (Uhnák) 11.Burzala (Žitňanský) 11.Bednarič (Erteľ) 13.Uhnák (Szabó) 32. Žitňanský (Szabó) 34. Mrázik 38. Uhnák (Szabó)

Tím slovenskej in-line hokejovej reprezentácie si v poslednom zápase skupiny poradil 10:1 so súperom z Austrálie.

Tretím a zároveň posledným súperom slovenskej reprezentácie v základnej skupine bol tím "protinožcov" z Austrálie. Austrálsky tím hral organizovane, dobre bránil ale Slováci posilnení víťazstvom nad Brazíliou, začali hrať svoju hru čo sa odrazilo aj na výsledku keď v polovici prvého polčasu vyhrávali 2:0. Súper z Austrálie ale nechcel pustiť kožu zadarmo a následne znížil na 2:1. Kontinentálny tím si následne zobral time out, čo mu ale nepomohlo a do polčasu vyhrávalo Slovensko už 5:1. Druhý polčas začal Australsky tím Slovákov viac napádať, v ich obrannom pásme, čo sa prejavilo viacerými nepresnosťami na  strane Slovákov. Avšak odpor súpera Slováci zvládli a tromi gólmi v 32. minúte strhli víťazstvo na svoju stranu.  V závere  už len  kozmeticky  dvoma gólmi upravil skóre na konečných 10:1 Erteľ v prospech slovenského výberu.

Slová strelca hatricku Ondreja Burzalu:  "Zápas sa začal z našej strany podľa predstáv, tak ako sme si povedali v šatni, čo vyústilo v náš prvý gól.  Dodržiavali sme systém, veľa korčuľovali a tým dostávali súpera pod tlak.  Poctivou prácou sme zápas zvládli a Austráliu porazili rozdielom triedy. Do ďaľšieho priebehu  turnaja si musíme zobrať len to pozitívne, zo skupinovej fázy  a  stavať na pracovitom tímovom výkone."

Góly Slovenska: 3.Burzala (Žitňanský) 12.Achs (Žitňanský) 14.Uhnák (Szabó) 18. Uhnák (Szabó) 20. Bednarič (Mrázik) 32. Burzala (Uhnák) 32. Bednarič (Erteľ) 32.Burzala (Žitňanský) 39. Erteľ (Achs) 40. Erteľ (Szabó)

Slováci sa v skupinovej fáze umiestnili  po prvom  smolnom zápase s Argentínou na  konečnom druhom mieste.

Poradie skupiny: 1. Argentína 2.Slovensko 3. Brazília 4.Austrália
Slovensky výber čakajú po dni voľna (streda)  vyraďovacie súboje o konečné umiestnenie.

Zostava slovenského mužstva:

Brankári:
 Marián Bohuš (Vúje Fevra Blue Vipers), Richard Alexander Pončák (IHC Brezno),

Obrancovia: Boris Erteľ (Red Rebel Mad Dogs Bratislava), Patrik Szabó (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Andrej Mrázik  (Vúje Fevra Blue Vipers) , Ondrej Burzala (MontisBau Dubnica Wild Kings),

Útočníci: Martin Uhnák(Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Andrej Bednarič (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Julián Achs (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) , Martin Žitňanský  (Vúje Fevra Blue Vipers) , Marcel Dano (Red Rebel Mad Dogs Bratislava) .

Tréner: Andrej Szoke
Vedúci mužstva: Róbert Piroska
Viac o téme: Brazília Slovensko Austrália
  • Zdroj: športky